PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Union Investment: Nowy fundusz może wydać na hotelowe zakupy w Polsce 30 mln euro

  • Autor: propertynews.pl
  • 08 maj 2013 14:17

Union Investment: Nowy fundusz może wydać na hotelowe zakupy w Polsce 30 mln euro

W kwietniu tego roku jeden z gigantów na rynku ubezpieczeń ogłosił bardzo ważny komunikat dla inwestorów hotelowych w Polsce. Nie dość, że utworzył nowy fundusz, który będzie lokował kapitał w nieruchomości hotelowe m.in. w Polsce, to na jego celowniku znajdą się obiekty klasy ekonomicznej, które do tej pory nie odegrały żadnej roli na rynku transakcji w naszym kraju, a których liczba w ostatnich latach rośnie.

REKLAMA

- Na „zakupy" w Polsce fundusz chce przeznaczyć między 15 a 30 mln euro - poinformował nas Fabian Hellbusch z działu marketingu i komunikacji Union Investment Real Estate GmbH. - Skierowany do inwestorów instytucjonalnych fundusz będzie specjalizował się w poszukiwaniu nieruchomości hotelowych w segmencie budżetowym i ekonomicznym. W porównaniu do innych segmentów rynku hotelowego oczekujemy tu wyższych zysków - wyjaśnia Fabian Hellbusch.

Kwota ta w porównaniu do transakcji o największej wartości jaka miała miejsce w naszym kraju - sprzedaży hotelu InterContinental w Warszawie za ponad 100 mln euro - może wydawać się nieduża. Jednak Janusz Mitulski, partner w branżowej firmie doradczej Horwath HTL, zaznacza, że wartość nakładów nie jest najważniejsza, ale to, że lokowaniem kapitału w naszym kraju interesują się kolejni inwestorzy.

W hotele w Polsce chcą też inwestować istniejące już od jakiegoś czasu fundusze Union Investment. - Inne fundusze Union Investment poszukują obiektów w wyższych segmentach, tj. trzy- i pięciogwiazdkowych. Z resztą w portfolio funduszu jest już Radisson Blu Hotel w Krakowie - podsumowuje Fabian Hellbusch.

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA