PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Uroczyste otwarcie Mercure Kraków Stare Miasto

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 21 paź 2016 07:27

Uroczyste otwarcie Mercure Kraków Stare Miasto Mercure Kraków Stare Miasto

Prawie 400 gości bawiło się podczas uroczystego otwarcia hotelu Mercure Kraków Stare Miasto, które miało miejsce 20 października br. To flagowy obiekt tej sieci w stolicy Małopolski.

REKLAMA

Budowa od podstaw hotelu Mercure Kraków Stare Miasto to była jedna z największych inwestycji marki Mercure w regionie Małopolski. Hotel przyjmuje już gości. Mieści się przy ulicy Pawiej, blisko dworca Kraków Główny. Tę wyjątkową inwestycję zrealizowano za kwotę blisko 90 milionów złotych. Podczas uroczystej gali otwarcia, która miała miejsce 20 października br., niezwykły design hotelu podziwiało prawie 400 gości, a wśród nich ludzie kultury i sztuki, politycy i media.

 - Historia Orbisu jest wyjątkowa, pełna kreatywności i oddania. Wszyscy, którzy pracują w tym hotelu będą oddawać tego ducha. Goście znajdą tu mieszankę optymizmu i kreatywności. Ten hotel jest symbolem dzisiejszej Polski, bardzo przedsiębiorczej, dynamiczniej i pełnej sukcesu – mówił podczas gali otwarcia Laurent Picheral, dyrektor generalny HotelServices w Centralnej i Wschodniej Europie w Grupie AccorHotels.

Ważnym aspektem tej inwestycji jest to, że powstała zgodnie z zasadami „zielonego budownictwa” . - Mercure Kraków Stare Miasto jest drugim obiektem w portfolio marek AccorHotels w Polsce posiadającym certyfikat Breeam. To rzeczywiście „zielony” hotel - zaznaczył Gilles Clavie, prezes zarządu i dyrektor generalny Grupy Hotelowej Orbis.

Hotel swoim wystroju wnętrz sięga do tradycji i symboliki z okresu świetności polskiego państwa. - Jestem szczęśliwy w tym miejscu, w mieście królów. W hotelu odnajdziemy mieszankę tradycji, historii, ale także nowoczesności – podkreślił Clavie.

- Tutaj toczy się zabawa z historią - przekonywała architekt Iwona Kaczmarek z Kaczmarek Studio, które było odpowiedzialne za wystrój wnętrza. Motywem przewodnim krakowskiego hotelu Mercure jest królewska dynastia Jagiellonów. I tak charakterystyczna „ściana marki”, czyli Brand Wall jest wysoka na 4 metry, a jej wzór bezpośrednio nawiązuje do sufitów na Wawelu. Najważniejszym elementem są wiernie skopiowane Głowy Wawelskie, przedstawiające krakowskich mieszczan czasów Jagiellonów. W lobby hotelowym witają gości portrety dwóch najznamienitszych dam polskiego renesansu, czyli królowych Barbary Radziwiłłówny i Elżbiety Habsburżanki. Jagiellonowie nie opuszczają gości również w pokojach – ze ścian patrzy na nich królowa Bona i król Zygmunt Stary. To wielkoformatowe wydruki litografii.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA