PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Usługodawcy na Suwalszczyźnie chcą przyciągnąć turystów zniżkami

  • Autor: PAP
  • 03 mar 2015 12:38

Usługodawcy z Suwalszczyzny (Podlaskie) chcą przyciągać więcej turystów oferując zniżki na: noclegi, bilety wstępu, jedzenie w restauracjach czy atrakcje sportowe. Ma to umożliwiać Karta Turystyczna Suwalszczyzny, którą wdraża Suwalska Izba Rolniczo-Turystyczna.

REKLAMA

Pierwsi turyści mogliby skorzystać z rabatów już na Wielkanoc. Zainteresowanie kartą i przystąpienie do programu wyraziło pierwszych ponad 20 usługodawców, kolejni mogą się zgłaszać w marcu. Dystrybucja turystycznych kart ma potrwać do końca marca - poinformowała we wtorek PAP prezes Suwalskiej Izby Rolniczo-Turystycznej (SIRT) Elżbieta Niedziejko. Zgodnie z regulaminem przedsięwzięcia ma być wydanych ok. 5 tys. takich kart. Będzie też broszura informacyjna na ten temat w trzech wersjach językowych.

Z szacunkowych i niepełnych danych SIRT wynika, że rocznie Suwalszczyznę, Pojezierze Augustowskie i Sejneńszczyznę odwiedza od 180-250 tys. turystów. Dane są jednak bardzo nieprecyzyjne i cząstkowe, gdyż nie są prowadzone szczegółowe statystyki odwiedzin - powiedziała Niedziejko.

Suwalszczyzna słynie m.in. z najstarszego w Polsce parku krajobrazowego - Suwalskiego (powstał w 1976 r.) - z najgłębszym w Polsce jeziorem Hańcza i wyjątkowymi polodowcowymi krajobrazami jezior i pagórkowatych terenów. Suwalszczyzna to również Wigierski Park Narodowy, a Pojezierze Augustowskie to m.in. Kanał Augustowski, który obok Puszczy Białowieskiej znalazł się w strategii rozwoju województwa podlaskiego na najbliższe lata wśród dwóch transgranicznych obiektów turystycznych, które dają szansę na rozwój turystyki w tych miejscach.

Problemem na Suwalszczyźnie jest jednak m.in. krótki sezon turystyczny. Trwają starania, by go wydłużać, chociażby przez przygotowywanie zaplecza z ofertą na inne miesiące niż letnieo. Służy temu m.in. zbudowany przez samorząd województwa ośrodek sportów zimowych Szelment (Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji), który oferuje zjazdowe trasy narciarskie i snowboardowe, ale też atrakcje latem, np. paintball czy minigolfa.

Pomysł na Kartę Turystyczną Suwalszczyzny powstał w Lokalnej Grupie Działania "Nasza Suwalszczyzna" i w pierwszym etapie będzie wdrażany na jej terenie, ale zgłaszać się mogą chętni z całej Suwalszczyzny - podkreśla Niedziejko. Organizatorom turystyki chodzi o to, by oferta usług, na które turysta będzie mógł otrzymać zniżki, była jak najszersza. Rabaty usługodawcy będą proponować indywidualnie. "Każdy w zależności od swoich możliwości" - dodaje dyrektorka SIRT. Na początek rabaty będą proponowane na rok. "Na dłużej nie da się tego zaplanować, bo sytuacja bardzo się zmienia" - mówi Niedziejko.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA