PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Uzdrowiska wyłączone z prywatyzacji nie mają pieniędzy na inwestycje

  • Autor: PAP
  • 26 sie 2011 15:35

Prywatyzacja siedmiu uzdrowisk, w tym w Ciechocinku, czy Kołobrzegu, wymagałaby zmian legislacyjnych. Na razie spółki te są wyłączone z przekształceń własnościowych, a rząd nie prowadzi prac w tym zakresie. Według MSP firmom brakuje pieniędzy na inwestycje.

REKLAMA

Na razie z przekształceń własnościowych są wyłączone uzdrowiska: Krynica-Żegiestów, Świnoujście, Ciechocinek, Lądek-Długopole, Kołobrzeg, Rymanów, Busko-Zdrój. Przewiduje to rozporządzenie ministra skarbu z 2008 roku w sprawie wykazu zakładów lecznictwa uzdrowiskowego prowadzonych w formie jednoosobowych spółek Skarbu Państwa, które nie będą podlegać prywatyzacji.

"Ewentualna prywatyzacja tych siedmiu uzdrowisk wymagałaby zmian legislacyjnych. Na razie nie są prowadzone prace w tym zakresie. Większość z tych uzdrowisk funkcjonuje dzięki kontraktom z Narodowym Funduszem Zdrowia. Niewątpliwie tym firmom brakuje środków na nakłady inwestycyjne i poprawę bazy" - ocenił w rozmowie z PAP wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz.

Jego zdaniem, "fakt, że te uzdrowiska są wyłączone z prywatyzacji, nie ma żadnego przełożenia na ich szczególne relacje na przykład z NFZ". "Ewentualne decyzje, w przypadku wspomnianych siedmiu uzdrowisk, będzie podejmował już nowy rząd" - podkreślił Leszkiewicz.

W MSP trwają procesy prywatyzacyjne innych spółek uzdrowiskowych.

"Resort skarbu finalizuje prywatyzację uzdrowiska Świeradów. W czwartek został parafowany projekt umowy prywatyzacyjnej (z firmą KGHM I Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych z Wrocławia - PAP). Na początku września chcielibyśmy ten proces zakończyć" - podkreślił wiceminister.

W resorcie odbywają się też negocjacje w sprawie sprzedaży uzdrowiska Wysowa. Do piątku do 14.00 MSP czeka na oferty w sprawie sprzedaży uzdrowiska Kamień Pomorski. Rozmowy z inwestorami będą prowadzone w trybie negocjacyjnym. "Na podstawie odebranych do tej pory memorandów informacyjnych należy sądzić, że jest duże zainteresowanie tą spółką" - powiedział wiceminister.

"Do 1 września będziemy przyjmować oferty od inwestorów zainteresowanych udziałem, w prowadzonych po raz pierwszy, procesach prywatyzacji dotyczących uzdrowisk w Horyńcu i Iwoniczu; w przypadku Konstancina-Zdrój - do 29 sierpnia. Została nam do ogłoszenia prywatyzacja uzdrowiska Rabka" - dodał.

Ministerstwo zastanawia się, co zrobić w przypadku uzdrowiska Szczawno-Jedlina. "Ten proces był prowadzony wcześniej. Musieliśmy go zamknąć, ponieważ złożone oferty były niesatysfakcjonujące" - wyjaśnił wiceminister.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA