PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Uzdrowisko Busko-Zdrój w rękach samorządu

  • Autor: Propertynews.pl
  • 16 sty 2013 19:37

Ministerstwo Skarbu Państwa podpisało umowę przekazania uzdrowiska Busko-Zdrój na rzecz samorządu województwa świętokrzyskiego.

REKLAMA

- Komunalizacja nie jest częstym procesem przeprowadzanym przez Ministerstwo Skarbu Państwa, wymagał on bowiem zaangażowania wielu osób. Dzięki determinacji samorządu województwa udało się w ciągu miesiąca przygotować wniosek i plan rozwoju uzdrowiska. Buskie uzdrowisko jest rozpoznawalne w Polsce, stanowi markę samą w sobie i wierzę, że ta jakość zostanie zachowana - mówi Urszula Pasławska, podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa.

Komunalizacja spółki nie tylko zagwarantuje utrzymanie charakteru jej działalności, ale również będzie sprzyjać podwyższeniu poziomu usług leczniczych oraz ich dostępności.  - Samorząd Województwa na pewno nie będzie gospodarzem gorszym niż Skarb Państwa. Potencjał tej placówki jest ogromny - już pokazała, że z powodzeniem potrafi sięgać po środki unijne, prowadzone są inwestycje mające na celu unowocześnienie bazy noclegowej i rehabilitacyjnej, planowane są kolejne - dodaje marszałek Adam Jarubas.

Spółka Uzdrowisko Busko-Zdrój zatrudnia 700 osób i oferuje 70 rodzajów zabiegów, z których rocznie korzysta 25 tys. pacjentów. Sztandarowym produktem spółki jest od 53 lat woda "Buskowianka". W ramach spółki funkcjonują sanatoria i szpitale, które posiadają łącznie 938 łóżek.

Rozmowy dotyczące możliwości ewentualnej komunalizacji Uzdrowiska Busko - Zdrój S.A. prowadzone były od kilku miesięcy i zostały podjęte przez Zarząd Województwa po pojawieniu się informacji o możliwej prywatyzacji uzdrowiska. Ministerstwo Skarbu Państwa zmodyfikowało bowiem plany prywatyzacji uzdrowisk i umożliwiło województwom, w których funkcjonują państwowe sanatoria, prawo do ich przejęcia. We wrześniu br. doszło do spotkania z przedstawicielami Ministerstwa Skarbu; uzgodniono, iż w przeciągu miesiąca Samorząd Województwa zadeklaruje, czy zechce przejąć uzdrowisko. W październiku 2012 r. zgodę na nieodpłatne nabycie przez Samorząd Województwa od Skarbu Państwa akcji spółki Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. wyraził Sejmik Województwa Świętokrzyskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA