PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Uzdrowisko Busko-Zdrój w rękach samorządu

  • Autor: Propertynews.pl
  • 16 sty 2013 19:37

Ministerstwo Skarbu Państwa podpisało umowę przekazania uzdrowiska Busko-Zdrój na rzecz samorządu województwa świętokrzyskiego.

REKLAMA

- Komunalizacja nie jest częstym procesem przeprowadzanym przez Ministerstwo Skarbu Państwa, wymagał on bowiem zaangażowania wielu osób. Dzięki determinacji samorządu województwa udało się w ciągu miesiąca przygotować wniosek i plan rozwoju uzdrowiska. Buskie uzdrowisko jest rozpoznawalne w Polsce, stanowi markę samą w sobie i wierzę, że ta jakość zostanie zachowana - mówi Urszula Pasławska, podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa.

Komunalizacja spółki nie tylko zagwarantuje utrzymanie charakteru jej działalności, ale również będzie sprzyjać podwyższeniu poziomu usług leczniczych oraz ich dostępności.  - Samorząd Województwa na pewno nie będzie gospodarzem gorszym niż Skarb Państwa. Potencjał tej placówki jest ogromny - już pokazała, że z powodzeniem potrafi sięgać po środki unijne, prowadzone są inwestycje mające na celu unowocześnienie bazy noclegowej i rehabilitacyjnej, planowane są kolejne - dodaje marszałek Adam Jarubas.

Spółka Uzdrowisko Busko-Zdrój zatrudnia 700 osób i oferuje 70 rodzajów zabiegów, z których rocznie korzysta 25 tys. pacjentów. Sztandarowym produktem spółki jest od 53 lat woda "Buskowianka". W ramach spółki funkcjonują sanatoria i szpitale, które posiadają łącznie 938 łóżek.

Rozmowy dotyczące możliwości ewentualnej komunalizacji Uzdrowiska Busko - Zdrój S.A. prowadzone były od kilku miesięcy i zostały podjęte przez Zarząd Województwa po pojawieniu się informacji o możliwej prywatyzacji uzdrowiska. Ministerstwo Skarbu Państwa zmodyfikowało bowiem plany prywatyzacji uzdrowisk i umożliwiło województwom, w których funkcjonują państwowe sanatoria, prawo do ich przejęcia. We wrześniu br. doszło do spotkania z przedstawicielami Ministerstwa Skarbu; uzgodniono, iż w przeciągu miesiąca Samorząd Województwa zadeklaruje, czy zechce przejąć uzdrowisko. W październiku 2012 r. zgodę na nieodpłatne nabycie przez Samorząd Województwa od Skarbu Państwa akcji spółki Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. wyraził Sejmik Województwa Świętokrzyskiego.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA