PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Uzdrowisko inwestuje w powstanie Regionalnego Ośrodka Rehabilitacji Leczniczej

  • Autor: PAP
  • 31 gru 2013 09:41

Jeden z budynków Uzdrowiska Świnoujście zostanie przekształcony w Regionalny Ośrodek Rehabilitacji Leczniczej. Prace ruszą w przyszłym roku, pochłoną 15 mln zł i zakończą się na początku 2015 r. - informuje PAP.

REKLAMA

30. grudnia br. podpisano umowę w sprawie przekazania na realizację projektu ponad 3,5 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego - poinformowały służby prasowe Zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego.

M.in. dzięki dofinansowaniu unijnemu zostanie przebudowany budynek Sanatorium Uzdrowiskowego "Admirał I", tak by był w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku położonym przy promenadzie nadmorskiej, ok. 50 m od morza, znajdą się w miejsca noclegowe, zaplecze gastronomiczne oraz baza zabiegowa i basen rehabilitacyjny. Zagospodarowany zostanie także teren wokół Ośrodka.

Realizacja projektu rozpocznie się w styczniu 2014 r.

Uzdrowisko Świnoujście przejął w ub.r. samorząd województwa. Jak argumentowali wówczas urzędnicy marszałka zachodniopomorskiego, jego komunalizacja ma zagwarantować utrzymanie charakteru działalności sanatoryjnej oraz sprzyjać podwyższaniu poziomu usług leczniczych oraz ich dostępności.

Marszałek zachodniopomorski Olgierd Geblewicz podkreślał wówczas, że przejęcie uzdrowisk w Świnoujściu i Kołobrzegu przez województwo ułatwi też pozyskiwanie środków zewnętrznych do ich rozbudowy i unowocześniania, szczególnie w nowej finansowej perspektywie unijnej.

- Dotrzymujemy słowa o wspieraniu projektów uzdrowiska w ramach nowego planu inwestycyjnego. Już pod koniec tego roku udało nam się dopracować umowę o dofinansowaniu pierwszego z projektów dla Uzdrowiska Świnoujście. Jest to element większej całości i zarazem pierwszy etap działań na przyszłe lata - zaznaczył podczas poniedziałkowej uroczystości podpisania umowy Geblewicz.

Świnoujskie uzdrowisko dysponuje ośmioma ośrodkami położonymi w nadmorskiej dzielnicy miasta. Oferuje m.in. turnusy sanatoryjne i szpitalne, leczenie ambulatoryjne, wczesną rehabilitację kardiologiczną, a także pobyty lecznicze z zabiegami. Specjalizuje się przede wszystkim w leczeniu chorób: kardiologicznych, dermatologicznych, pulmonologicznych, reumatologicznych, układu narządu ruchu, układu oddechowego, układu krążenia i kobiet po mastektomii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA