PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Uzdrowisko w Busku-Zdroju coraz bliżej komunalizacji

  • Autor: PAP
  • 24 paź 2012 08:35

Radni trzech komisji świętokrzyskiego sejmiku - strategii, zdrowia i finansów - pozytywnie zaopiniowali projekt uchwały o komunalizacji uzdrowiska w Busku-Zdroju.

REKLAMA

Decyzję radni podjęli podczas wtorkowego wyjazdowego posiedzenia w Busku Zdroju. To kolejny krok na drodze do przejęcia popularnego uzdrowiska przez samorząd województwa od Skarbu Państwa.

"Pozostaje nam formalność, czyli przyjęcie uchwały przez Sejmik. Formalność, dlatego że w komisjach są przedstawiciele wszystkich klubów i nie było żadnego sprzeciwu" - powiedział we wtorek PAP członek zarządu województwa Piotr Żołądek. Tylko jedna radna wstrzymała się od głosu.

Jak podkreślił Żołądek, w grę wchodzi wieloletni plan inwestycyjny. "On nie będzie jedno-, dwuletni, ale dziesięcio-, piętnastoletni i będzie tutaj można umiejętnie ten ciężar inwestycyjny rozłożyć" - mówił. Jego zadaniem w wyniku komunalizacji uzdrowiska, nie dojdzie do likwidacji etatów. Uzdrowisko zatrudnia około 700 osób. "Ten cały program inwestycyjny ma wygenerować nowe miejsca pracy" - podkreślił Żołądek.

Wcześniej samorząd województwa wynajął firmę, która przygotowuje plan rozwojowy dla uzdrowiska. Dokument ma szczegółowo określać potrzebne inwestycje. Samorządowcy chcą, aby przy działalności uzdrowiskowej pojawiły się nowe usługi medyczne, np. lecznictwo rehabilitacyjne. Jak wytłumaczył Żołądek, "głównym celem jest zachowanie dostępności, aby uzdrowisko było dostępne także dla tych, których nie stać na świadczenia komercyjne, jak i dla tych, którzy są w stanie zapłacić za pobyt w dobrym miejscu z dobrą ofertą".

Głosowanie nad uchwałą w sprawie przejęcia przez samorząd uzdrowiska Busko Zdrój odbędzie się na najbliższej sesji sejmiku w poniedziałek, 29 października. Uzdrowisko Busko Zdrój to jeden z najpopularniejszych polskich kurortów. Podstawową działalnością jest lecznictwo uzdrowiskowe, prowadzone na bazie własnych źródeł wód leczniczych - unikatowej wody siarczkowej i solanki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA