PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Vienna International chce się skoncentrować na 3- i 4-gwiazdkowych hotelach miejskich

  • Autor: Propertynews.pl
  • 14 gru 2011 15:38

Vienna International Hotels & Resorts planuje ekspansję na rynkach kluczowych, na których firma ma długoletnie doświadczenie, czyli w Austrii, Niemczech, Polsce, Czechach, a także w Rosji - podała sieć w komunikacie. Rozwój sieci obejmuje również wkroczenie na nowe rynki, do których potencjalnie należy Belgia, Holandia i Szwajcaria.

REKLAMA

Sieć będzie koncentrować się na 3- i 4-gwiazdkowych hotelach miejskich, konferencyjnych i na lotniskach. Firma będzie również kontynuować rozwój odnoszących sukcesy marek andel´s i angelo i związanych z nimi usług.

Vienna International Hotels & Resorts nadal będzie się koncentrować na umowach o zarządzanie hotelami na rynku europejskim i w Rosji. Chce przede wszystkim rozwinąć swój profil specjalisty od restrukturyzacji, a więc od wprowadzania kluczowych zmian dla funkcjonowania hoteli, m.in. restrukturyzacji obiektów, które często przechodzą w ręce banków. Dotyczyć ma to także indywidualnych, niesieciowych hoteli.

Wszystkie wspomniane działania mają zapewnić wejście firmy na giełdę w perspektywie kilku lat.

Vienna International Hotelmanagement AG wspólnie z UBM Realitätenentwicklung AG realizuje obecnie kolejny projekt marki angelo - angelo Hotel Monachium, którego otwarcie zaplanowano na 2013 rok. W tym samym roku we współpracy ze Szczołkowskij Holding otwarty zostanie kolejny hotel w Szczołkowie (Moskwa).

Założona w 1989 roku grupa hotelowa Vienna International Hotelmanagement AG prowadzi i rozwija na podstawie pojedynczych umów o zarządzanie łącznie 31 hoteli i kompleksów hotelowych pierwszej klasy oraz 2 projekty hotelowe. Portfolio, obejmujące jeden hotel należący do Leading Hotels of the World, składa się z hoteli miejskich, kurortów, hoteli uzdrowiskowych i kongresowych. Obiekty znajdują się w dziewięciu państwach europejskich: Austrii, Czechach, Polsce, Chorwacji, Francji, Niemczech, Rumunii, Słowacji i Rosji. Oprócz międzynarodowych hoteli wypoczynkowych w takich miejscowościach jak Loipersdorf, Karlowe Wary, Opatija, grupa skupia się także na centrach biznesowych, takich jak Salzburg, Monachium, Berlin, Paryż, Praga, Kraków, Łódź, Bukareszt, Jekaterynburg i Wiedeń.

Grupa VI osiągnęła w 2010 roku obrót w wysokości około 164 mln euro przy 2,3 mln wykupionych noclegach i zatrudnia około 2500 pracowników.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA