PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Vienna International Hotelmanagement planuje dalszy rozwój

  • Autor: Propertynews.pl
  • 18 gru 2013 19:15

Vienna International Hotelmanagement planuje dalszy rozwój

W bieżącym roku spółka Vienna International Hotelmanagement AG (VI) ponownie wypracowała lepszy wynik finansowy niż w ubiegłym. Decydujące znaczenie miał przy tym między innymi zakup hoteli Arcadia oraz związany z tym rozwój na rynku niemieckim.

REKLAMA

Dzięki skutecznemu zarządzaniu oraz realizacji zapowiedzianej strategii rozwojowej, w szczególności związanej z zakupem hoteli na własność, spodziewany wynik finansowy Vienna International Hotelmanagement AG za rok 2013 znów będzie wyższy niż w poprzednim roku. Przewiduje się, że hotele aktualnie zarządzane przez VI wypracują w 2013 roku w przeliczeniu na skalę roczną obroty rzędu 174 mln euro przy 2,3 mln noclegów. Liczba zarządzanych hoteli wzrosła z 29 do obecnych 35.

Austriacka grupa hotelowa zakupiła w 2013 roku sześć hoteli Arcadia w Niemczech. Te przejęcia stały się czynnikami, które pozytywnie wpłynęły na roczny wynik finansowy. Dr. Andreas Karsten, CEO, spodziewa się, że przed odliczeniem podatków wyniesie on 3,7 milionów euro, co oznacza wzrost ok. 26 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem.

- Naszym celem była strategiczna rozbudowa naszej silnej pozycji gospodarczej w Niemczech w zakresie własnych hoteli i dalszy rozwój na tym rynku. I to nam się udało. W ciągu ostatniego roku wyraźniej zaznaczyliśmy naszą obecność, powiększając sieć hoteli z dwóch w Monachium i Berlinie do 9. Łączna liczba zarządzanych przez nas hoteli wzrosła do 35 - mówi Karsten.

W styczniu 2013 roku Vienna International Hotelmanagement AG we współpracy z UBM Realitätenentwicklung AG otworzyła również w Niemczech angelo Hotel München Westpark. Ze względu na pozytywny rozwój obu hoteli w Monachium planuje się rozbudowę hotelu angelo przy Leuchtenbergring.

- Dzięki rozwojowi w Niemczech w ciągu roku udało nam się czterokrotnie rozszerzyć naszą działalność na tym rynku. Tak samo jak dotychczas widzimy jednak niewykorzystany potencjał w zakresie hotelarstwa miejskiego i konferencyjnego - przekonuje Karsten.

W nadchodzącym roku grupa zamierza dodać do swojego portfolio kolejne hotele.

- Stałym elementem średnio- i długofalowej strategii rozwoju Vienna International Hotelmanagement AG są nadal plany związane z wprowadzeniem spółki na giełdę - dodaje CEO firmy.

Latem przyszłego roku w Szelkowie (Moskwa) we współpracy z Shelkowskij Holding otwarty zostanie 5-gwiazdkowy luksusowy hotel Astrum.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA