PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Vienna International prowadzi rozmowy z inwestorami z Polski. Widzi duży potencjał w naszym rynku hotelarskim

  • Autor: Propertynews.pl
  • 26 sie 2011 14:46

Vienna International prowadzi rozmowy z inwestorami z Polski. Widzi duży potencjał w naszym rynku hotelarskim

Vienna International Hotelmanagement planuje rozszerzyć działalność w Polsce i objąć w zarządzanie kolejne hotele. W tej sprawie prowadzi właśnie rozmowy z kilkoma potencjalnymi inwestorami. - Nasza strategia biznesowa zakłada dalszą ekspansję w Polsce i Europie, dlatego dążymy do podpisania w najbliższym czasie umów o zarządzanie z kolejnymi hotelami w Polsce i innych krajach europejskich - poinformował portal Propertynews.pl Martin Lachout, Chief Project Development Officer, Vienna International Hotelmanagement AG.

REKLAMA

Aktualnie Vienna współpracujemy w Polsce głównie z firmą Warimpex, która jest właścicielem czterech z pięciu zarządzanych przez Viennę hoteli. - Jednakże jesteśmy otwarci na rozmowy z innymi spółkami - podkreśla Martin Lachout.

Vienna International działa na zasadzie długoletnich umów o zarządzanie i z reguły podpisuje umowy z właścicielami hoteli na około 15 lat. - Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie. Zarządzamy zarówno hotelami miejskimi, jak i kompleksami spa & wellness, projektami trzygwiazdkowymi oraz z „najwyższej półki" - wyjaśnia Martin Lachout.

Pierwszy hotel w Polsce, z jakim związała się sieć Vienna, to Amber Baltic Międzyzdroje. Potem firma rozszerzała działalność na kolejne obiekty w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Katowicach.

Vienna International Hotelmanagement AG to grupa hotelarska, która prowadzi i rozwija 34 hotele oraz 2 projekty hotelowe z 6 968 pokojami i 15103 łóżkami w 10 krajach (Austria, Czechy, Polska, Chorwacja, Francja, Rumunia, Słowacja, Niemcy, Szwajcaria oraz Rosja). Portfolio firmy, w którym znajdują się również dwa hotele należące do grupy Leading Hotels of the World, obejmuje: hotele miejskie, spa & wellness, hotele konferencyjne oraz kompleksy hotelowe.

W Polsce Grupa jest obecna od 1991 roku. Obecnie zarządza sześcioma hotelami o stanadardzie trzy- i czterogwiazdkowym: Amber Baltic Międzyzdroje, Andel's Kraków, Andel's Łódź, Angelo Katowice, Chopin Kraków oraz Jan III Sobieski w Warszawie (Vienna będzie nim zarządzać do końca września br.), które łącznie oferują prawie 1500 pokoi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA