PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Vienna na tropie inwestycji. Wielka ofensywa w Polsce

  • Autor: Propertynews.pl
  • 27 cze 2016 09:49

Vienna na tropie inwestycji. Wielka ofensywa w Polsce Rupert Simoner, prezes Vienna House

Polska jest dla austriackiej sieci hotelowej, która zarządza obecnie 34 hotelami, jednym z kluczowych rynków. Vienna House jest zainteresowana nie tylko Warszawą, ale również mniejszymi miastami.

REKLAMA

- Polska jest jednym z najbardziej atrakcyjnych regionów w Europie Środkowo-Wschodniej. Wpływa na to stabilny rozwój gospodarczy, ale również coraz lepsza atmosfera dla nowych inwestycji – przyznaje Rupert Simoner, CEO Vienna House.

- Co więcej, poza stolicą są w Polsce również inne ciekawe destynacje o dużym potencjale dla turystyki oraz podróży biznesowych, co jest wyjątkiem w regionie. To właśnie dlatego szukamy inwestycji nie tylko w Warszawie, ale również w mniejszych miastach, takich jak Rzeszów czy Lublin - dodaje.

Vienna House zarządza hotelami na podstawie umowy o zarządzanie lub w niektórych wypadkach dzierżawy. Oferuje swoje usługi na każdym etapie rozwoju projektu hotelarskiego – od analizy lokalizacji, poprzez etap budowy na otwarciu i bieżącej operacji kończąc. Angażuje się zarówno w adaptację istniejących budynków, również tych zabytkowych, jak i nowe projekty czy rebranding istniejących hoteli. Specjalizuje się w miejskich obiektach biznesowych, takich jak angelo by Vienna House Katowice, jednak ma również duże doświadczenie w zarządzaniu hotelami turystycznymi i spa, takich jak Vienna House Amber Baltic Miedzyzdroje w Polsce. Interesują ją destynacje o dużym potencjale rozwoju, w centralnych lokalizacjach, blisko atrakcji turystycznych. W Polsce Vienna House szuka inwestycji nie tylko w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu czy Poznaniu, ale również w mniejszych miejscowościach, takich jak Rzeszów czy Lublin.

- W Polsce, szczególnie w mniejszych miastach rynek hotelarski jest ciągle zuniformizowany. My chcemy wprowadzać unikalne, indywidualne hotele. Odrobinę szalone, odjazdowe, ale jednocześnie pełne stylu i jakości. Chcielibyśmy otworzyć 4 nowe obiekty w ciągu najbliższych 4 lat – dodaje Rupert Simoner.

Vienna House planuje zwiększyć swoje portfolio do ponad 50 obiektów do 2022 r. Poza Polską planuje rozwój w państwach takich jak Niemcy, Rumunia, Słowacja czy Rosja.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA