PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Von der Heyden Group z nową inwestycją

  • Autor: Propertynews.pl
  • 02 mar 2015 15:20

Von der Heyden Group z nową inwestycją

Firma Von der Heyden Group zdobyła finansowanie dla nowego projektu komercyjnego w Gdańsku. Przy ul. Długi Targ powstanie IBB Blue Hotel Gdańsk. Rozpoczęcie prac budowlanych wyznaczono na wrzesień 2015 roku. Realizacja inwestycji potrwa do wiosny 2017 roku.

REKLAMA

Na Projekt hotelowy "Długi Targ" składa się wyjątkowa nieruchomość nabyta przez Von der Heyden Group w drodze przetargu zorganizowanego przez Bank Millenium w 2006 roku. Trzy przylegające do siebie kamienice zlokalizowane są w samym sercu staromiejskiego Gdańska, na rogu ulic Długiego Targu i Mieszczańskiej, niemalże naprzeciwko słynnej fontanny Neptuna oraz zabytkowego Dworu Artusa.

W połowie lutego 2015 r. zakończyły się negocjacje dotyczące finansowania projektu "Długi Targ" i została podpisana umowa na finansowanie. Spośród wszystkich banków zaproszonych do współpracy, najlepszą ofertę przedstawił Alior Bank S.A.

- Rozpoczęcie tego wyjątkowego projektu zabrało nam bardzo dużo czasu. Początkowo nasze plany zostały pokrzyżowane przez kryzys finansowy w wyniku którego zaprzestano finansowania projektów hotelowych w Europie i w Polsce w szczególności. Następnie, Von der Heyden Group skupił się na innych projektach, np. w Monachium, czy w Poznaniu, które wymagały 100% naszej uwagi. Powstałe opóźnienie nie stanowi jednak problemu, gdyż jesteśmy w posiadaniu trzech kamienic we wspaniałej lokalizacji i czas nie jest w tym przypadku aż tak istotny. Jesteśmy pełni entuzjazmu dla tego projektu i jesteśmy przekonani, że nowy IBB Blue Hotel Gdańsk będzie sukcesem finansowym - powiedział Sven von der Heyden, właściciel Von der Heyden Group.

Inwestor znajduje się obecnie w końcowej fazie prac projektowych prowadzonych we współpracy z lokalnym architektem, Michałem Skwarło oraz z Tomaszem Wojtkowiakiem - projektantem wnętrz, jak również w trakcie przygotowywania dokumentacji technicznej i prac przygotowawczych do zorganizowania przetargu na generalnego wykonawcę. Rozpoczęcie prac budowlanych planuje się na wrzesień 2015 r., a zakończenie na wiosnę 2017 r.

Projekt "Długi Targ" (szacunkowa wartość inwestycji: 11 mln Euro) tworzą trzy przylegające do siebie kamienice. Początkowo koncepcją Von der Heyden Group było stworzenie 5* butikowego hotelu, jednak w wyniku zmieniających się warunków rynkowych, pomysł ten został zrewidowany w odpowiedzi na potrzeby lokalnego rynku i powstanie hotel 3* Superior. Cechy charakterystyczne fasady zostaną zachowane, jednocześnie wnętrza będą miały charakter współczesny i będą pełne nowoczesnych rozwiązań.

  • 1
  • 2
  • Czytelnik 2015-03-03 07:25:52
    nie wiem, czy macie tego świadomość, ale pisaliście o tej samej inwestycji to samo co teraz pięć wiadomości niżej... ;)

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA