PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

W 2010 roku Geovita poprawiła sprzedaż o 26 procent

  • Autor: Geovita
  • 30 mar 2011 12:27

W 2010 roku Geovita poprawiła sprzedaż o 26 procent

W 2010 roku Geovita sp. z o.o. - właściciel hoteli i ośrodków wypoczynkowych - wypracowała przychody na poziomie 36,6 mln zł. Sprzedaż w ujęciu rok do roku wzrosła o 26 proc. - informuje zarząd sieci.

REKLAMA

Jak informuje spółka, na wzrost sprzedaży miała wpływ umowa o zarządzanie zespołem hoteli Orient w Krakowie, należącym do PNiG Sp. z o.o. w Krakowie. Wynik na sprzedaży z tej umowy wyniósł 376 tys. zł.

Sprzedaż noclegów była w ub.r. zbliżona do ilości osiągniętej w 2009 roku. Nieznacznie zmieniła się jednak średnia cena netto noclegu. Spadek ten wyniósł 1,66 proc.

Wskaźnik obłożenia za 12 miesięcy był zbliżony do osiągniętego w 2009 roku, przy średniej liczbie dostępnych miejsc wyższej o ok. 90. - Wynika to z ponownego uruchomienia po rozbudowie Centrum Zdrowia Urody i Rekreacji Geovita w Dźwirzynie, które to miejsca hotelowe w statystyce za 2009 rok nie były wykazywane jako dostępne - czytamy w komunikacie.

- Trwająca niepewność na rynku usług świadczonych przez spółkę (w tym szkoleń, konferencji i pobytów indywidualnych), żałoba po katastrofie w Smoleńsku oraz powódź w maju i czerwcu znacząco wpłynęła na osiągnięty poziom sprzedaży usług realizowanych (w tym rezygnacja z już zakontraktowanych usług). Zmniejszenie sprzedaży spowodowane tymi czynnikami oceniane jest na 7-10 proc. - podsumowują władze Geovity.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA