PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

W czerwcu ruszy kolejny terminal Lotniska Chopina

  • Autor: PAP
  • 29 sty 2015 15:15

Pierwsze odprawy pasażerów w nowym terminalu na warszawskim Lotnisku Chopina ruszą w czerwcu tego roku - zapowiedział dyrektor PPL Michał Kaczmarzyk. Podróżni i turyści ponownie będą mogli korzystać z tarasu widokowego, który został zamknięty na czas remontu.

REKLAMA

"Pierwsi pasażerowie - zgodnie z planem - zostaną w czerwcu przyjęci w nowym terminalu. Do końca kwietnia chcemy przeprowadzić wszelkie prace odbiorowe, a maj poświęcić na pełną adaptację terminala" - powiedział w czwartek dziennikarzom dyrektor Przedsiębiorstwa Porty Lotnicze (PPL) Michał Marzec. PPL zarządza Lotniskiem Chopina, które jest największym portem w Polsce.

Nowy terminal zastąpi stary budynek znany ze swego charakterystycznego "buraczkowego" dachu i stworzy z obecnie używaną częścią terminala jednolitą całość zintegrowaną pod względem architektonicznym, technicznym i funkcjonalnym. Jego powierzchnia wynosi ponad 60 tys. m kw., co da po połączeniu z obecnie użytkowaną częścią terminala ponad 150 tys. m kw. W trakcie modernizacji prawie w całości została wykorzystana konstrukcja nośna starego obiektu. Wymienione zostały natomiast kopuła i wyposażenie budynku. Wzniesiono także dodatkową kondygnację z przeznaczeniem na biura. Obecnie nowy terminal liczy siedem kondygnacji - pasażerowie będą mieli dostęp do trzech z nich.

"Wszystkie te zmiany zwiększą komfort obsługi pasażerów i przepustowość portu. Dzięki nowemu terminalowi będziemy mogli rocznie obsłużyć 20 milionów pasażerów. W ubiegłym roku obsłużyliśmy ponad 10 milionów pasażerów. W 2015 r. jesteśmy przygotowani do obsługi 11 milionów pasażerów. Nasze lotnisko ma szansę stać się największym portem w Europie Środkowej" - powiedział Kaczmarzyk.

Do dyspozycji pasażerów w nowej części terminala będzie 48 stanowisk check-in, w sumie takich stanowisk w całym budynku będzie ponad 100. W nowych halach odlotów i przylotów znajdą się też kasy linii lotniczych, dodatkowe stanowiska biur podróży, nowe stanowiska wypożyczalni samochodów, a także biura linii lotniczych. Pasażerowie mają krócej oczekiwać na kontrolę bezpieczeństwa. Dostępnych będzie dodatkowych dziewięć punktów kontroli bezpieczeństwa.

"Komfort podróżnych w znaczący sposób podniesie też bezpośrednie połączenie ze stacją kolejową. Przejście podziemne z hali do stacji kolejowej oznacza, że w drodze do pociągu nie trzeba będzie opuszczać budynku. Jest to szczególnie istotne przy brzydkiej pogodzie i dla pasażerów z dużą ilością bagażu" - powiedział dyrektor PPL.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA