PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

W czerwcu ruszy realizacja II etapu inwestycji hotelowej typu condo Bukowa Góra w Wiśle

  • Autor: Propertynews.pl
  • 07 cze 2011 08:37

W czerwcu ruszy realizacja II etapu inwestycji hotelowej typu condo Bukowa Góra w Wiśle

Najprawdopodobniej pod koniec czerwca br. rozpoczną się prace związane z budową II etapu inwestycji hotelowej typu condo Bukowa Góra w Wiśle, gdzie każdy pokój będzie należeć do innego właściciela. To kontynuacja projektu realizowanego przez spółkę Kristensen Group na wysokości ponad 500 m n.p.m. na stoku Bukowej Góry, w ramach której powstał już apartamentowiec z ponad 40 jednostkami mieszkalnymi.

REKLAMA

- Budynek apartamentowy, który zostanie wybudowany w sąsiedztwie istniejącego obiektu zrealizowanego w pierwszym etapie, został zaprojektowany z myślą o inwestorach indywidualnych i firmach, chcących powiększyć swoje aktywa - mówi Ilona Knapik, PR Manager w firmie Kristensen Group. - Dlatego znajdą się w nim aż 23 apartamenty jednopokojowe, 30 - dwupokojowych, 20 - trzypokojowych oraz 2 czteropokojowe - dodaje.

Łącznie w drugiej części projektu znajdzie się 75 apartamentów o zróżnicowanej wielkości - od 35 do 130 mkw. Cena za mkw. lokalu w standardzie „pod klucz" wynosi ok. 8400 zł.

Inwestycja Bukowa Góra znajduje się na działce o wielkości ponad hektara. Rozpościera się z niej widok na Wisłę, Baranią Górę i większą cześć Beskidu Śląskiego. Architektura istniejącego budynku nawiązuje do modernizmu z dwudziestolecia międzywojennego w Wiśle. Do wykończenia wykorzystano tradycyjne materiały (drewno, kamień), jak i nowoczesne (np. duże przeszklone powierzchnie).

W pierwszym budynku znajdują się 44 lokale wielkości od 29 do ponad 132 mkw. Obiekt składa się z pięciu kondygnacji: przyziemia, parteru, pierwszego, drugiego oraz trzeciego piętra. Wszystkie apartamenty w ramach I etapu zostały sprzedane w ciągu dwóch dni. Najtańszy lokal kosztował 294 185 zł, a najdroższy 1 223 376 zł.

Kristensen Group powstała jako część Thorkild Kristensen Holding A/S, jednego z dominujących w Europie deweloperów mieszkań i domów wakacyjnych. W 2010 roku, w związku z upadłością duńskiego holdingu, Kristensen zmienił właściciela. Firma należy teraz do polskiego przedsiębiorcy Jerzego Szymańskiego.

Nowy inwestor odkupił polski oddział od zarządu komisarycznego, sprawującego kontrolę nad duńską spółką. Dzięki tej transakcji, Kristensen Group może w dalszym ciągu posługiwać się marką, nie mając związku ani zobowiązań wobec duńskiej firmy.

Deweloper chce się skoncentrować na kontynuacji sprzedaży swoich czterech projektów (Baltic Park w Świnoujściu, Apartamentów Bukowa Góra w Wiśle, Osady Zamkowej w Pasymiu, Apartamentów pod Śnieżką w Karpaczu), realizacji projektu 4Teams (apartamenty wakacyjne dla firm), rozpoczęciu drugiego etapu inwestycji w Wiśle oraz trzeciego etapu w Świnoujściu (hotel i apartamenty).

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA