PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

W I kw. 2012 r. liczba cudzoziemców przyjeżdzajacych do Polski wzrosła o 6 proc.

  • Autor: PAP
  • 21 maj 2012 13:15

W I kwartale 2012 roku było 14,4 miliona przyjazdów cudzoziemców, tj. o 6 proc. więcej niż w tym samym kwartale poprzedniego roku - wynika ze wstępnych szacunków Instytutu Turystyki oraz firmy Activ Group. Liczba przyjazdów turystów w tym kwartale wyniosła ponad 2,9 mln, tj. o 12 proc. więcej rdr.

REKLAMA

"Wyniki uzyskane w pierwszym kwartale 2012 roku wskazują na spadek udziału podróży służbowych do najniższego poziomu w ciągu ostatnich kilku lat. Przyjazdy typowo turystyczne również spadły, ale w mniejszym stopniu: w rezultacie ich udział nie odbiega od średniego poziomu w I kwartale ostatnich lat. Wzrósł odsetek turystów przejeżdżających przez Polskę tranzytem oraz deklarujących zakupy (jedna trzecia sąsiadów ze wschodu przyjechała na zakupy" - najwięcej w ciągu czterech lat)" - napisano.

"Więcej było również odwiedzających rodzinę lub znajomych (zwłaszcza jeśli się uwzględni ogólny wzrost przyjazdów). Na dość znaczny odsetek przyjazdów określonych w tabeli jako +inne cele+ składają się przede wszystkim cele zdrowotne i podjęcie dorywczej pracy (w obu przypadkach notujemy wzrost" - dodano.

Z badania wynika, że poziom średnich wydatków turystów w 2012 r. jest zbliżony do ubiegłorocznego, natomiast obniżył się poziom wydatków odwiedzających jednodniowych.

"Dane uzyskane w pierwszym kwartale pozwalają sądzić, że w dalszych okresach 2012 roku będziemy obserwować kontynuację zmian w strukturze przychodów dewizowych z tytułu przyjazdów cudzoziemców na korzyść wpływów z rynków sąsiedzkich (zwłaszcza Rosji i Białorusi, ale także Niemiec, Słowacji i Ukrainy) oraz z rynków dalekich (ważne kraje zamorskie, Chiny, Indie)" - dodano.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA