PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

W Katowicach tkwi ogromny potencjał dla turystyki biznesowej

  • Property News
  • 17 sty 2015 09:36

W Katowicach tkwi ogromny potencjał dla turystyki biznesowej

Górny Śląsk, na czele z Katowicami, ma ogromny potencjał w zakresie rozwoju turystyki biznesowej. Infrastruktura, którą posiada region, przy odpowiedniej promocji oraz współpracy samorządów i biznesu, może uczynić z konurbacji śląskiej poważnego gracza na europejskim rynku wydarzeń kongresowych, kulturalnych oraz sportowych.

REKLAMA

Takie wnioski płynęły z debaty pt. „Hotele. Rozwój rynku MICE - klucz do sukcesu branży hotelowej na Górnym Śląsku?", która odbyła się w ramach Property Forum Katowice.

Marcin Herra, w latach 2008-2014 prezes spółki PL.2012+, wskazał, że nowe obiekty, które powstały w ostatnich latach w Katowicach, stanowią doskonałe zaplecze dla rozwoju turystki biznesowej w Katowicach.

Chodzi o nową siedzibę Muzeum Śląskiego, nowy gmach Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, a także Międzynarodowe Centrum Kongresowe, którego budowa znajduje się na finiszu.

Wszystkie te obiekty powstały na terenie byłej Kopalni Katowice, w sąsiedztwie symbolu miasta, czyli hali widowiskowo-sportowej Spodek.

Jak podkreślił Herra, taka infrastruktura może pozwolić na stworzenie bardzo atrakcyjnej oferty, która będzie łączyć wydarzenia biznesowe z różnymi formami spędzania wolnego czasu.

Wśród takich wydarzeń Herra, który jest obecnie wiceprezesem ds. rozwoju w Związku Piłki Ręcznej w Polsce, wskazał m.in. zaplanowane w styczniu 2016 r. Mistrzostwa Europy w tej dyscyplinie. Katowice będą jednym z gospodarzy turnieju.

Herra podkreślił również potencjał MCK. Jego zdaniem, ten obiekt będzie stanowił nową jakość w Polsce i może pozwolić na organizację dużych imprez o europejskim zasięgu.

Dodał, że polski rynek dużych, kilkudniowych wydarzeń kongresowych jest nawet dziesięciokrotnie mniejszy niż w Niemczech czy Hiszpanii, co pokazuje, że Polska jest dopiero na początku tej drogi.

Dodatkową szansą może być bliższa współpraca Katowic i Krakowa - połączenie ich oferty mogłoby pozwolić na rywalizację z dużymi miastami europejskimi.

Kluczowa będzie chęć do takiej współpracy oraz umiejętne zarządzanie. Bez nich, jak zaznaczył Herra, „dobra infrastruktura nic nie znaczy".

Krzysztof Mikuła, wiceprezydent Katowic, akcentował skalę przemian, które dokonały się w mieście w ciągu ostatnich 20 lat, zaznaczając przy tym, że Katowice startowały - jako miasto utożsamiane z przemysłem - z całkiem innego pułapu niż Wrocław czy Katowice.

Mikuła zaznaczył, że Katowice nie poprzestaną w zmienianiu wizerunku miasta po zakończeniu inwestycji w tzw. strefie kultury przy Spodku. Do 2020 r. miasto planuje też wydać 54 mln zł na promocję turystyki biznesowej.

Wiceprezydent podkreślił, że bez dobrej promocji Górny Śląsk nie zaistnieje w skali globalnej. Jednak, aby do tego doszło, potrzebna jest także ściślejsza współpraca pomiędzy miastami konurbacji śląskiej.

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

  • Czytelnik 2015-01-19 16:46:27
    "...Katowice startowały - jako miasto utożsamiane z przemysłem - z całkiem innego pułapu niż Wrocław czy Katowice. "
    Ciekawe...

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA