PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

W Krakowie powstaje hotel - miasto rozwiewa wątpliwości

  • Autor: krakow.pl
  • 06 kwi 2016 13:55

W Krakowie powstaje hotel - miasto rozwiewa wątpliwości Kraków, fot. UM Kraków, Wiesław Majka

W Krakowie przy al. 3 Maja powstaje hotel. Miasto Kraków poinformowało w oficjalnym komunikacie, że inwestor otrzymał od miasta pozwolenie wyłącznie na budowę hotelu. Żaden obiekt o innym przeznaczeniu nie ma prawa tam legalnie powstać.

REKLAMA

Oficjalna informacja ukazała się po doniesieniach, że na działce przy ul. 3 Maja powstaje apartamentowiec. W związku z nieścisłościami władze miasta tłumaczą:

"10 grudnia 2015 roku Wydział Architektury i Urbanistyki UMK wydał decyzję zatwierdzającą projekt budowlany i udzielającą pozwolenia na budowę dla inwestycji pod nazwą: „budowa budynku hotelowego z lokalami usługowo – handlowymi, z podziemnym parkingiem oraz wbudowaną stacją transformatorową, wraz z infrastrukturą techniczną i komunikacyjną, zjazdami z drogi wewnętrznej oraz zagospodarowaniem terenu na działce nr 179/8, obr. 12, j. ewid. Krowodrza i dodatkowo w zakresie infrastruktury technicznej na części działki nr 179/12, obr. 12 – Krowodrza, przy al. 3-ego Maja w Krakowie”.

Zgodnie z przedłożonym projektem budowlanym, wysokość planowanego obiektu ma wynosić 22,87 m, powierzchnia zabudowy: 2784,09 mkw., a powierzchnia biologicznie-czynna: 2051,26 mkw. Projekt budowlany przewiduje też 94 miejsca postojowe (w tym 91 w garażu podziemnym).

Teren planowanego budynku znajduje się w obszarze obowiązującego od 2008 roku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „TS Wisła” i leży w obszarze określonym jako UT.1, czyli Tereny Usług Turystycznych. W związku z tym zatwierdzony wspomnianą decyzją projekt budowlany jest zgodny z zapisami planu miejscowego.

Jednocześnie warto dodać, że 8 grudnia 2015 r. pełnomocnik inwestora przekazał do Ministra Infrastruktury i Budownictwa wniosek o wyrażenie zgody na odstępstwo od przepisów § 13 ust. 1 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Uzyskanie takiej zgody może umożliwić zrealizowanie budynku, którego części przesłaniają niektóre okna 28 apartamentów hotelowych (w tym pomieszczeniem przeznaczonych na pobyt ludzi) występujących w narożnikach wewnętrznych powstałych na styku połączenia części centralnej budynku z jego skrzydłami: północnymi i południowymi oraz na ostatniej kondygnacji budynku.

Wspomniany wniosek o udzielenie zgody na odstępstwo od warunków technicznych może sugerować, że inwestor planuje wystąpienie o zmianę pozwolenia na budowę. Opinia Miasta załączona do wniosku była w tym zakresie negatywna.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA