PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

W Łodzi rozpoczął się wiosenno-letni sezon turystyczny

  • Autor: PAP
  • 03 kwi 2018 08:23

W Łodzi rozpoczął się wiosenno-letni sezon turystyczny Fot. Shutterstock

W Łódzkiem rozpoczął się wiosenno-letni sezon turystyczny. Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego przygotował wiele atrakcji, m.in. rajdy piesze i rowerowe, spływy kajakowe oraz wycieczki po zabytkach. Przygotowano też specjalne kalendarium wydarzeń turystycznych.

REKLAMA

Marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień zwraca uwagę, że rok 2018 to również Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego, dlatego Łódzkie zaprasza do siedmiu parków krajobrazowych.

Zdaniem marszałka warto odwiedzać położone na ich terenie pomniki historii takie jak pałac w Nieborowie, Opactwo w Podklasztorzu na terenie Sulejowskiego Parku Krajobrazowego, a także kościół św. Urszuli w Strońsku na terenie Parku Krajobrazowego Międzyrzecza Warty i Widawki, klasztor Franciszkański na terenie Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich, zamek i kościół w Inowłodzu, historyczne obiekty w Spale czy drewniany kościół w Grębieniu w otulinie Załęczańskiego Parku Krajobrazowego.

"Tych miejsc w województwie jest naprawdę wiele, dlatego warto do nich zaglądać" - mówi.

Na bieżący sezon przygotowano także liczne wydawnictwa, m.in. mapy turystyczne, które bezpłatnie można otrzymać w oddziałach terenowych Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego: w Łodzi, Moszczenicy, Przedborzu, Skierniewicach i Sieradzu.

Ruszyła też kolejna edycja akcji "100 000 drzew na stulecie województwa łódzkiego". Jej organizatorzy zachęcają do udziału szkoły i samorządy. Aby otrzymać sadzonki m.in. lipy, wierzby, sosny czy klonu trzeba skontaktować się z zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego.

W związku ze stuleciem odzyskania niepodległości przez Polskę, planowana jest razem z Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, wspólna wystawa dokumentująca wydarzenia prowadzące do niepodległości, których świadectwem są m.in. pola bitewne i cmentarze znajdujące się w województwie łódzkim.

Sezon turystyczny rozpoczyna też Zoo Safari w Borysewie. Miłośnicy zwierząt mają tu okazję zobaczyć unikalne gatunki, takie jak białe lwy czy tygrysy bengalskie.

Biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego zwraca też uwagę, że 46 projektów otrzyma dofinansowanie z budżetu województwa łódzkiego na zadania z zakresu turystyki i krajoznawstwa. Dotacje - w sumie 300 tys. zł - trafią do lokalnych stowarzyszeń, fundacji, klubów sportowych oraz towarzystw i organizacji zajmujących się upowszechnianiem kultury fizycznej i turystyki w regionie.

Dodatkowe pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na rajd rowerowy śladami pamięci walk o niepodległość organizowany przez Fundację "Inicjatywy powiatu poddębickiego", pieszy rajd imienia majora Hubala organizowany przez Stowarzyszenie Zielona Pomoc z Drzewicy, czy imprezę - kajakiem przez Łódzkie organizowaną przez Stowarzyszenia Rajsport Active z Sieradza.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA