PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

W Łodzi szykuje się wysyp inwestycji hotelowych

  • Autor: Propertynews.pl
  • 08 lut 2012 09:35

W Łodzi szykuje się wysyp inwestycji hotelowych

Łódź dysponuje stosunkowo niewielką bazą hotelową. Dane Ministerstwa Sportu i Turystyki mówią o 24 hotelach, głównie dwu- i trzygwiazdkowych. W podobnej wielkości Poznaniu czy Wrocławiu jest ich dwa razy więcej. Rynek nie lubi próżni. Już wkrótce w Łodzi otworzy się co najmniej osiem nowych hoteli, a dwa kolejne zostaną rozbudowane.

REKLAMA

W tym drugim co do wielkości mieście Polski swoją obecność zamierzają silniej zaznaczyć sieci hotelowe, w tym międzynarodowe. Na rogu ulic Piotrkowskiej i Racławickiej wiosną 2012 r. ma zostać otwarty hotel znanej na całym świecie marki Holiday Inn zarządzanej przez IHG. Hotel pod szyldem DoubleTree by Hilton o standardzie 5 gwiazdek buduje w Łodzi przy Łąkowej Grupa Toya, a działkę pod budowę hotelu w okolicach Narodowego Banku Polskiego nabyła francuska sieć B&B. Inwestycję w Łodzi rozpoczął także Orbis - postawi przy ul. Piłsudskiego Novotel ze 160 pokojami. Jak podała spółka w raporcie, budowa zostanie zakończona w pierwszej połowie 2013 roku.

Inwestuje też firma Immobile zarządzająca siecią hoteli Focus. Hotel Focus przy ulicy Łąkowej 23/25 ma zostać zmodernizowany i powiększony, prace zresztą już się rozpoczęły. Ich pierwszy etap zakończy się do połowy 2012 roku, a całkowite zamknięcie inwestycji zaplanowano na 2013 rok. W wyniku rozbudowy liczba pokoi w hotelu ma się powiększyć z 116 do 146, a nieużywana dotychczas powierzchnia 2,5 tys. mkw. zostanie zaadaptowana na restauracje i nowoczesne zaplecze konferencyjne.

Zdaniem inwestorów Łódź to atrakcyjne miejsce do inwestowania. - Jest drugim pod względem liczby mieszkańców miastem w Polsce, co ma bezpośrednie przełożenie na wielkość rynku zbytu. Ogromnym atutem Łodzi jest też jej centralne usytuowanie względem największych miast Polski, jak również bliska odległość autostrad A1 i A2. Te wszystkie czynniki w połączeniu z dynamicznym rozwojem portu lotniczego wpływają korzystnie na atrakcyjność inwestycyjną miasta - uzasadnia chęć inwestowania w Łodzi prezes spółki Immobile, Rafał Jerzy.

Ponadto rynek łódzki, na którym są z zaledwie dwa hotele czterogwiazdkowe, dysponujący za to sporą bazą obiektów dwu- i trzygwiazdkowych (odpowiednio 9 i 11 obiektów), może wydawać się nienasycony pod względem liczby miejsc hotelowych. Już wkrótce sytuacja ta ulegnie zmianie w segmencie hoteli klasy wyższej i średniej. Duża podaż nowych pokoi hotelowych w tym segmencie może spowodować, że lata 2013 - 2014 będą dla łódzkich hotelarzy trudne, naznaczone cenową walką o gości - prognozuje Janusz Mitulski, partner w zespole doradztwa hotelowego Horwath HTL. - Wiele zależeć będzie od napływu nowych inwestycji o charakterze produkcyjnym i usługowym, zapowiadanych ostatnio przez władze miasta - dodaje Mitulski.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA