PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

W Warszawie mogą powstać jeszcze trzy hotele B&B

  • Autor: Propertynews.pl
  • 24 maj 2012 23:39

W Warszawie mogą powstać jeszcze trzy hotele B&B

Francuska sieć hotelowa B&B, która zamierza w naszym kraju wybudować w ciągu maksymalnie siedmiu lat nawet 10 hoteli, planuje kolejne inwestycje. Trzeci w Polsce hotel B&B ma zostać otwarty w drugiej połowie 2013 r. we Wrocławiu, trwają przygotowania do inwestycji w Łodzi, Krakowie i Gdańsku, jednocześnie firma poszukuje terenów pod budowę kolejnych hoteli w Katowicach, Poznaniu i Warszawie.

REKLAMA

- Zależy nam, aby pierwsze 10 hoteli powstało w jak najkrótszym czasie. Najpierw będziemy się koncentrować na otwieraniu po jednym obiekcie w każdym dużym mieście. Czy w tych miastach będzie mogło powstać później więcej hoteli B&B - zadecyduje rynek, przy czym na pewno w Warszawie chcemy mieć więcej niż jeden hotel - powiedział w rozmowie z Propertynews.pl Georges Sampeur, prezes Grupy B&B Hotels.

- Sukces hotelu B&B Warszawa Okęcie spowodował, że zdecydowaliśmy się zainwestować w kolejne hotele w stolicy. Generalnie jest tu miejsce na 3-4 dobrze zlokalizowane obiekty naszej sieci. Jesteśmy w trakcie poszukiwania atrakcyjnych lokalizacji pod ich budowę - zapowiedział. 

W innych miastach Polski będą mogły ewentualnie powstawać po 2-3 projekty B&B, podobnie jak to się dzieje w pozostałych krajach, gdzie firma jest obecna. - Na obszarze Francji, Niemiec czy Włoch są miasta, gdzie mamy po 4-5 hoteli - dodał prezes. Jego zdaniem w Polsce istnieje duży potencjał rozwoju tzw. komfortowych obiektów ekonomicznych, bo ten segment nie jest tu jeszcze mocno rozwinięty. 

Co do stanu aktualnych inwestycji, Georges Sampeur poinformował, że firma czeka obecnie na pozwolenia na budowę hoteli w Łodzi, Krakowie i Gdańsku. We Wrocławiu trwają natomiast przygotowania do rozpoczęcia prac budowlanych.

Spółką macierzystą B&B Polska jest Groupe B&B Hotels, trzecia co do wielkości sieć hoteli we Francji, która powstała w 1990 roku. Hotele należą do segmentu hoteli ekonomicznych o standardzie dwóch gwiazdek. Sieć posiada obecnie blisko 250 hoteli: ponad 230 mieści się we Francji i Niemczech, osiem we Włoszech, dwa w Polsce (w Toruniu i Warszawie) oraz jeden w Portugalii. Łącznie dysponują ponad 18 tys. pokoi. W 2011 roku obroty firmy wyniosły 240 mln euro, a średnie obłożenie wyniosło 73 proc., przy uwzględnieniu nowo otwieranych hoteli.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA