PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wakacje po sezonie

  • Autor: Propertynews.pl
  • 28 sie 2017 12:28

Wakacje po sezonie Fot. Fotolia

Polacy coraz częściej decydują się na „wakacje po wakacjach”. Dlaczego? Po pierwsze ze względów finansowych – po sezonie pogoda w wielu krajach wciąż zachwyca, a biura podróży, hotele, linie lotnicze, przewoźnicy autokarowi, jak i miejscowe restauracje, czy centra rozrywkowe znacznie obniżają ceny.

REKLAMA

Przykładowo, za tygodniowy „posezonowy” pobyt na Malcie zapłacimy nawet o 50 proc. mniej, a jadąc do Grecji zaoszczędzimy średnio 20-30 proc. Po drugie – wymagający turysta może liczyć na większą swobodę i spokój w kurortach, zwłaszcza, gdy rozpoczyna się rok szkolny i dzieci nie towarzyszą rodzicom w podróży. Po sezonie łatwiej również dostać urlop. Jak znaleźć wymarzoną ofertę? O czym powinniśmy pamiętać przygotowując się do wyjazdu?

W ubiegłym roku urlop za granicą spędziło niemal 40 proc. wyjeżdżających Polaków. Niezmiennie, rodacy najchętniej podróżowali po Europie. Pięć najpopularniejszych destynacji, które preferują to: Niemcy – w 2016 roku wybrało je aż 14 proc. wyjeżdżających, co stanowi 3 proc. ogółu społeczeństwa. Naszemu zachodniemu sąsiadowi nieznacznie ustępuje Grecja, którą odwiedziło 13 proc. wczasowiczów. Kolejne kraje pod względem popularności to Chorwacja (12 proc. wyjeżdżających) oraz Włochy i Hiszpania (po 11 proc. wyjeżdżających za granicę).

Krok 1

Jak znaleźć atrakcyjną cenowo ofertę?

Poszukując swoich wymarzonych wakacji musimy ustalić kilka podstawowych wytycznych: jaką kwotę chcemy przeznaczyć na wyjazd, dokąd chcemy jechać oraz w jakim terminie. Jeśli nie potrafimy zdecydować się na jedno miejsce, stwórzmy listę 3–5 miast lub kierunków, których oferty będziemy obserwować. W przypadku wyjazdów zorganizowanych, warto śledzić porównywarki cenowe. Strony tego typy aktualizują oferty różnych przewoźników, dzięki czemu w jednym miejscu mamy dostęp do szerokiej gamy produktów. Opłaca się, przynajmniej raz, zrobić wirtualną wycieczkę po biurach podróży, ponieważ często mają one swoje „dni promocyjne”, w które upolować można największą okazję. Można również zaryzykować i zostawić decyzję o wycieczce na ostatnią chwilę. Mowa oczywiście o ofertach last minute. Tutaj musimy jednak być gotowi do wyjazdu w każdym momencie, ponieważ okazja może pojawić się na turnus rozpoczynający się nawet na drugi dzień. Ważna jest, więc elastyczność oraz plan awaryjny, który zapewni nam wypoczynek, jeśli nie uda nam się znaleźć odpowiedniej oferty.

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA