PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Waldorf Astoria nie będzie już gościł uczestników sesji ZO ONZ

  • Autor: PAP
  • 18 cze 2015 14:59

Departament Stanu USA w czasie tegorocznej sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ zerwie z wieloletnią tradycją i swoją bazę zorganizuje w innym hotelu niż słynny Waldorf Astoria, który został kupiony przez Chińczyków. Nieoficjalnie powodem są obawy o bezpieczeństwo.

REKLAMA

W środę poinformowano, że Departament Stanu swoją bazę operacyjną umieści w innym nowojorskim hotelu - New York Palace. Oficjalnie nie podano powodów decyzji, która będzie miała wpływ na zakwaterowanie setek amerykańskich dyplomatów i personelu, którzy co roku we wrześniu podróżują do Nowego Jorku na sesje Zgromadzenia Ogólnego. Do tej pory rezerwowano dla nich dwa ściśle chronione piętra legendarnego hotelu Waldorf Astoria. W hotelu tym rezydował również amerykański prezydent.

Jednak nieoficjalnie osoby zaznajomione ze sprawą twierdzą, że powodem jest zeszłoroczna sprzedaż przez sieć Hilton Worldwide hotelu Waldorf Astoria pekińskiej Anbang Insurance Group za 1,95 miliarda dolarów. Warunki kontraktu przewidują, że Hilton będzie prowadził ten hotel przez następne 100 lat, ale jest też mowa o "istotnej renowacji" i obudziło to czujność Waszyngtonu w związku z obawami przed chińskim cyberszpiegostwem, podsłuchami itp.

Już w czasie finalizowania transakcji w październiku 2014 roku przedstawiciele władz USA wskazywali, że sprzedaż odbije się na długoletniej współpracy nowojorskiego hotelu z amerykańskim rządem.

Departament Stanu regularnie ostrzega amerykańskich dyplomatów przebywających w Chinach przed fizycznym i elektronicznym szpiegostwem. Uczula także amerykańskich obywateli na to samo zagrożenie, głównie w hotelach, gdzie - jak zwracają uwagę amerykańskie władze - telefony, internet i inne urządzenia mogą być monitorowane, a własność prywatna pozostawiona w pokojach, w tym komputery, przeszukana bez zgody i wiedzy właściciela.

Nie jest na razie jasne, czy w tym roku zmieni się miejsce zakwaterowania amerykańskiego ambasadora przy ONZ. Departament Stanu od ponad 50 lat wynajmował dla ambasadora apartament w położonej na najwyższych kondygnacjach części hotelu Waldorf Astoria - Waldorf Towers.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA