PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Warimpex: I półrocze z dobrymi wynikami. Perspektywy na kolejne transakcje

  • Autor: Propertynews.pl
  • 30 sie 2012 09:46

Warimpex: I półrocze z dobrymi wynikami. Perspektywy na kolejne transakcje

W I połowie roku przychody ze sprzedaży grupy Warimpex wzrosły o 14 proc. w stosunku do roku ubiegłego. Same przychody ze sprzedaży hoteli poszły w górę o 9 proc. - do 29,3 mln euro. Firma, korzystając z lepszych perspektyw na rynku transakcji inwestycyjnych, chce dokonać kilku nowych transakcji sprzedaży.

REKLAMA

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy roku wzrósł także EBITDA Warimpexu. Wskaźnik ten wzrósł o 18 proc. - do 4,8 mln euro. Wynik finansowy netto wynosi 0,6 mln euro.

- Pozytywne wyniki na naszych podstawowych rynkach są także skutkiem wyższych przychodów ze sprzedaży zanotowanych w Jekaterynburgu i Pradze. Pozostałe rynki również spełniły większość pokładanych w nich oczekiwań, uzyskując średnio dodatnie wskaźniki wzrostu - mówi prezes Warimpexu dr Franz Jurkowitsch.

W hotelach Warimpexu wzrosła również liczba pokoi - o 3 proc. do 3 467. Udało się to osiągnąć dzięki otwarciu Crowne Plaza Hotel w St. Petersburgu i pomimo sprzedaży Hotelu Sobieski w Warszawie.

Dobre wyniki na terenie Polski firma zawdzięcza przede wszystki mistrzostwom Europy w piłce nożnej - W Hotelu InterContinental w Warszawie średnia cena pokoju wzrosła w czerwcu nawet o ponad 150 proc. Jedynie praskie hotele pięciogwiazdkowe w dalszym ciągu uzyskiwały słabe wyniki sprzedaży - powiedział Franz Jurkowitsch.

Według władz Warimpexu rynek transakcyjny nieruchomości w regionie Europy Środkowo-Wschodniej najgorsze ma już za sobą. - Możliwe i prawdopodobne stały się znowu transakcje sprzedaży po zadowalających cenach. Aktualnie pracujemy nad kilkoma transakcjami sprzedaży i w najbliższej przyszłości liczymy na sprzedaż przynajmniej jednej nieruchomości - powiedział Franz Jurkowitsch.

Jak poinformowała firma, wszystkie projekty deweloperskie postępują zgodnie z planem. Jeszcze w tym roku oddany do użytku zostanie biurowiec Le Palais w Warszawie. Pierwszy projekt Warimpexu w Austrii - przebudowa Palais Hansen zakończy się najprawdopodpobniej wiosną 2013 roku.

Warimpex oczekuje także na sfinalizowanie transakcji sprzedaży 50 proc. udziału w hotelu Intercontinental w Warszawie. Prawdopodobnie uda się to zrobić przed końcem roku.

Firma planuje obecnie  skoncentrować się na zasobach nieruchomościowych i podstawowych markach hoteli.

- W związku z wahaniami sytuacji na rynku koncentrujemy się na wzmocnieniu podstaw naszej działalności oraz na naszych zasobach nieruchomości. Dlatego też będziemy skupiać się na naszych odnoszących sukcesy głównych markach angelo i andel's i dążyć do sprzedaży biurowców i hoteli wypoczynkowych - tłumaczy Jurkowitsch.

  • urat 2012-09-03 12:05:27
    Najlepsi gracze rok zaliczą do udanych - pojawiło się całe mnóstwo nowych inwestycji. Powstały hale magazynowe, a te z baz poważnych agencji, takich jak Jartom, są przejmowane. Pytanie tylko czy wszystkie cenowe okazje jakie się pojawiły w Jartomie będą wykorzystane. Inwestorom nie braknie kapitału?

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA