PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Warimpex: I półrocze z dobrymi wynikami. Perspektywy na kolejne transakcje

  • Autor: Propertynews.pl
  • 30 sie 2012 09:46

Warimpex: I półrocze z dobrymi wynikami. Perspektywy na kolejne transakcje

W I połowie roku przychody ze sprzedaży grupy Warimpex wzrosły o 14 proc. w stosunku do roku ubiegłego. Same przychody ze sprzedaży hoteli poszły w górę o 9 proc. - do 29,3 mln euro. Firma, korzystając z lepszych perspektyw na rynku transakcji inwestycyjnych, chce dokonać kilku nowych transakcji sprzedaży.

REKLAMA

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy roku wzrósł także EBITDA Warimpexu. Wskaźnik ten wzrósł o 18 proc. - do 4,8 mln euro. Wynik finansowy netto wynosi 0,6 mln euro.

- Pozytywne wyniki na naszych podstawowych rynkach są także skutkiem wyższych przychodów ze sprzedaży zanotowanych w Jekaterynburgu i Pradze. Pozostałe rynki również spełniły większość pokładanych w nich oczekiwań, uzyskując średnio dodatnie wskaźniki wzrostu - mówi prezes Warimpexu dr Franz Jurkowitsch.

W hotelach Warimpexu wzrosła również liczba pokoi - o 3 proc. do 3 467. Udało się to osiągnąć dzięki otwarciu Crowne Plaza Hotel w St. Petersburgu i pomimo sprzedaży Hotelu Sobieski w Warszawie.

Dobre wyniki na terenie Polski firma zawdzięcza przede wszystki mistrzostwom Europy w piłce nożnej - W Hotelu InterContinental w Warszawie średnia cena pokoju wzrosła w czerwcu nawet o ponad 150 proc. Jedynie praskie hotele pięciogwiazdkowe w dalszym ciągu uzyskiwały słabe wyniki sprzedaży - powiedział Franz Jurkowitsch.

Według władz Warimpexu rynek transakcyjny nieruchomości w regionie Europy Środkowo-Wschodniej najgorsze ma już za sobą. - Możliwe i prawdopodobne stały się znowu transakcje sprzedaży po zadowalających cenach. Aktualnie pracujemy nad kilkoma transakcjami sprzedaży i w najbliższej przyszłości liczymy na sprzedaż przynajmniej jednej nieruchomości - powiedział Franz Jurkowitsch.

Jak poinformowała firma, wszystkie projekty deweloperskie postępują zgodnie z planem. Jeszcze w tym roku oddany do użytku zostanie biurowiec Le Palais w Warszawie. Pierwszy projekt Warimpexu w Austrii - przebudowa Palais Hansen zakończy się najprawdopodpobniej wiosną 2013 roku.

Warimpex oczekuje także na sfinalizowanie transakcji sprzedaży 50 proc. udziału w hotelu Intercontinental w Warszawie. Prawdopodobnie uda się to zrobić przed końcem roku.

Firma planuje obecnie  skoncentrować się na zasobach nieruchomościowych i podstawowych markach hoteli.

- W związku z wahaniami sytuacji na rynku koncentrujemy się na wzmocnieniu podstaw naszej działalności oraz na naszych zasobach nieruchomości. Dlatego też będziemy skupiać się na naszych odnoszących sukcesy głównych markach angelo i andel's i dążyć do sprzedaży biurowców i hoteli wypoczynkowych - tłumaczy Jurkowitsch.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • urat 2012-09-03 12:05:27
    Najlepsi gracze rok zaliczą do udanych - pojawiło się całe mnóstwo nowych inwestycji. Powstały hale magazynowe, a te z baz poważnych agencji, takich jak Jartom, są przejmowane. Pytanie tylko czy wszystkie cenowe okazje jakie się pojawiły w Jartomie będą wykorzystane. Inwestorom nie braknie kapitału?

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA