PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Warimpex jest w trakcie rozmów w kwestii sprzedaży czterech hoteli

  • Autor: ISB
  • 30 sie 2011 15:50

Firma hotelarsko-deweloperska Warimpex Finanz und Beteiligungs AG może sprzedać dwa hotele, w tym jeden do końca bieżącego roku. W latach 2011-2013 odda do użytku nowe obiekty hotelowe z maksymalnie 900 pokojami oraz ok. 45 tys. mkw. powierzchni biurowej - wynika z wypowiedzi przedstawicieli spółki.

REKLAMA

"W końcu 2011 roku oddamy do użytku ok. 300 pokoi w petersburskim Crown Plaza. Z kolei w latach 2012-2013 powinniśmy mieć gotowych 500-600 pokoi, głównie w hotelach budżetowych, ale również 130 pokoi w wiedeńskim hotelu Kempinski. Jeśli chodzi o powierzchnię biurową, to w pierwszej fazie petersburskiego Crown Plaza oddane zostanie 39 tys. m.kw., z czego 21 tys. m.kw. w IV kw. 2011. W przyszłym roku gotowy będzie warszawski Le Palais na ok. 6,6 tys. m.kw" - powiedział członek zarządu spółki Christian Foitl dziennikarzom.

W I kw. 2012 spółka zakończy realizację podwójnego hotelu we Wrocławiu na odpowiednio 152 i 136 pokoi. Według słów przedstawicieli Warimpeksu, budowa kolejnych hoteli ekonomicznych w Bydgoszczy i Zielonej Górze może ruszyć na przełomie roku.

Członek zarządu Christoph Salzer dodał, że firma jest w trakcie rozmów w kwestii sprzedaży maksymalnie czterech hoteli, z czego dwa procesy są "poważne" i w ich efekcie sprzedaż jednego może odbyć się jeszcze w tym roku, a druga transakcja może zostać dokonana w I kw. 2012. Rozmowy dotyczą placówek, w których Warimpex ma 100 proc. lub 50 proc. udziałów.

Spółka jest pozytywnie nastawiona do II połowy 2011 r., kiedy to powinny utrwalić się pozytywne tendencje w segmencie hotelowym.

"W I połowie roku zanotowaliśmy 14 proc. wzrost r/r w przychodach w tym segmencie, rośnie rentowność i poziom obłożenia, nawet na tak trudnym rynku, jakim była dotychczas Praga. Sierpień był mocny, szczególnie w Polsce i liczymy że ostatnie zawirowania na rynkach finansowych nie odzwierciedlą się w realnej gospodarce" - dodał Salzer.

W całej I poł. 2011 roku spółka miała 3,16 mln euro skonsolidowanej straty netto wobec 3,73 mln euro zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 51,15 mln euro wobec 47,12 mln euro

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA