PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Warimpex liczy na poprawę wyników i kolejne transakcje sprzedaży

  • Autor: PAP
  • 28 lis 2013 16:29

Warimpex liczy na poprawę wyników i kolejne transakcje sprzedaży

Warimpex, który po trzech kwartałach ma prawie 5,7 mln euro straty netto, zakłada finalizację sprzedaży hotelu w Pradze w czwartym kwartale, co powinno pozytywnie wpłynąć na wyniki spółki. W przyszłym roku możliwe są kolejne transakcje sprzedaży, CAPEX może wynieść ponad 20 mln euro - poinformował w rozmowie z PAP Franz Jurkowitsch, prezes Warimpeksu.

REKLAMA

"Z operacyjnego punktu widzenia czwarty kwartał będzie lepszy niż w ubiegłym roku" - powiedział PAP Jurkowitsch.

Poinformował, że w czwartym kwartale dojdzie prawdopodobnie do kolejnej transakcji sprzedaży nieruchomości, po tym jak ostatnio spółka sprzedała Palace Hotel w Pradze i Le Palais Office w Warszawie.

"Prowadzimy zaawansowane negocjacje w sprawie sprzedaży hotelu w Pradze. Nasze tegoroczne wyniki zależeć będą także od tego, czy uda nam się sfinalizować tę transakcję w grudniu, czy dopiero na początku przyszłego roku. Gdyby udało się jeszcze w tym roku, to oczywiście będzie to miało pozytywny wpływ na nasze wyniki" - powiedział prezes.

Na pytanie, czy w tym roku spółka może wypracować zysk netto, odpowiedział: "Chcielibyśmy mieć zysk netto w tym roku, ale trudno to przewidywać z powodu czynnika walutowego". Dodał, że niewykluczone są też zmiany wycen aktywów.

Po trzech kwartałach 2013 roku przychody ze sprzedaży Warimpeksu w segmencie „Hotels & Resorts" spadły o 2 proc. rdr do 45,4 mln euro. Uwzględniając joint ventures, przychody hoteli spadły o 3 proc. rdr do 81,6 mln euro. Przychody ze sprzedaży w segmencie „Development & Asset Management" wyniosły 3 mln euro wobec 7,8 mln euro rok wcześniej.

EBITDA Warimpeksu wyniosła 7,1 mln euro wobec 5,7 mln euro rok wcześniej. Całościowa strata netto wyniosła prawie 5,7 mln euro wobec 0,7 mln euro straty rok wcześniej.

W segmencie hoteli wynik z działalności operacyjnej (NOP) na jeden pokój wzrósł po trzech kwartałach o 4 proc. Najlepsza jest sytuacja na rynku hotelowym w Rosji.

"Zakładamy, że sprzedaż LFL wzrośnie w tym roku w segmencie hoteli nisko jednocyfrowo. Listopad jest dobry, jest wiele konferencji. Przewidywania na grudzień też są dobre" - powiedział prezes.

W '14 WYNIKI POWINNY BYĆ LEPSZE

Warimpex spodziewa się dobrego przyszłego roku.

"Spodziewam się poprawy wyników w 2014 roku" - powiedział Jurkowitsch.

"W przyszłym roku powinniśmy sprzedać projekt Jupiter w Sankt Petersburgu. Pracujemy również nad sprzedażą kolejnego hotelu w pierwszej połowie przyszłego roku. To będą spore transakcje, więc będą mieć bardzo dobry wpływ na nasze wyniki. Poza tym zamierzamy zakończyć projekt Zeppelin, co będzie miało pozytywny wpływ na nasze wyniki z najmu. Z dużym optymizmem patrzę na przyszły rok" - dodał prezes.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA