PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Warimpex liczy na wzrost przychodów. Sprzedaż hotelu InterContinental w ciągu 2-3 tygodni

  • Autor: Parkiet/ ISBnews
  • 23 paź 2012 09:53

Warimpex liczy na wzrost przychodów. Sprzedaż hotelu InterContinental w ciągu 2-3 tygodni

Warimpex liczy na wzrost przychodów w całym 2012 roku na poziomie 10-11 proc. po tym, jak w III kw. br. sprzedaż w ujęciu porównywalnym (like-for-like) zwiększyła się o 11 proc. - poinformował Parkiet prezes spółki Franz Jurkowitsch.

REKLAMA

- Oznaczałoby to wzrost przychodów o 10 mln euro (w całym 2012 r.), co przełożyłoby się na wzrost EBITDA o 6-7 mln euro - powiedział Jurkowitsch Parkietowi.

Dodał, że pozytywny wpływ na wyniki grupy będzie miała sprzedaż warszawskiego hotelu InterContinental, która według planów spółki ma zostać sfinalizowana jeszcze w tym kwartale. Ostateczna umowa oczekiwana jest w ciągu 2-3 tygodni.

Jurkowitsch poinformował też, że Warimpex nie będzie rekomendować wypłaty dywidendy, jeśli przed końcem roku nie uda się firmie sprzedać co najmniej 2-3 dwóch obiektów.

- Poza InterContinentalem pracujemy jeszcze nad trzema transakcjami. Chodzi o warszawski biurowiec Le Palais oraz o dwa hotele, z których jeden znajduje się w Polsce, a drugi w Pradze - dodał prezes.

Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG jest spółką - zarejestrowaną w Austrii - zajmującą się zarządzaniem i obrotem nieruchomościami komercyjnymi, skupioną głównie na sektorze nieruchomości hotelowych w Europie Środkowej i Wschodniej. W 2011 r. spółka odnotowała 64,93 mln euro skonsolidowanych przychodów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA