PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Warimpex liczy na wzrost przychodów z segmentu hotelowego

  • Autor: ISB
  • 27 maj 2011 09:11

Warimpex liczy na wzrost przychodów z segmentu hotelowego

Austriacka firma hotelarsko-deweloperska Warimpex liczy na to, że jeszcze w tym roku dokona kolejnych transakcji sprzedaży nieruchomości, co ma pozytywnie wpłynąć na wynik finansowy - wynika z informacji prasowej firmy. Spółka ocenia też, że powinna zanotować w trakcie roku wzrost przychodów z segmentu hotelowego.

REKLAMA

- Pierwszy kwartał 2011 roku był dobrym startem w nowy rok, mimo iż pierwsze trzy miesiące w branży hotelarskiej są tradycyjnie najsłabsze pod względem przychodów. Dlatego w kolejnych miesiącach oczekujemy utrzymania tego trendu, a w szczególności dalszego wykorzystania pozytywnych zmian na rynku hotelarskim - powiedział prezes Franz Jurkowitsch, cytowany w komunikacie.

Spółka podała, że obroty jej hoteli wzrosły łącznie o 13 proc. r/r do 19,7 mln euro, a operacyjne przepływy pieniężne w segmencie Hotels & Resorts wzrosły o 28 proc. do 2,3 mln euro. Wzrost ten wynika z jednej strony z ogólnego wzrostu obrotów we wszystkich hotelach oraz z wyraźnie wyższych przychodów ze sprzedaży w Jekaterynburgu, Łodzi, Katowicach i Paryżu.

Warimpex przyznaje, że sytuacja różni się na poszczególnych rynkach. Przychody wzrosły głównie w Niemczech, Polsce i we Francji, podczas gdy rynek czeski w dalszym ciągu rozwija się wolniej.

- Rynki transakcyjne również stopniowo się rozwijają. W marcu 2011 roku udało się Warimpeksowi zamknąć transakcję sprzedaży 12,5 proc. udziałów w Hotelu Sobieski w Warszawie - czytamy dalej.

Aktualne projekty deweloperskie Warimpeksu, przede wszystkim ukończenie czterogwiazdkowego hotelu Crowne Plaza pod koniec 2011 z ok. 300 pokojami oraz nowoczesnych biurowców z ok. 21.000 m.kw. w Airportcity St. Petersburg, rozwijają się planowo- podała spółka.

- Na rynku transakcyjnym również mamy nadzieję na dalsze odprężenie i zakładamy, że jeszcze w tym roku będziemy mogli dokonać kolejnych transakcji sprzedaży - powiedział Jurkowitsch.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA