PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Warimpex liczy na zyski

  • Autor: PAP
  • 01 wrz 2016 18:00

Warimpex liczy na zyski Franz Jurkowitsch, , prezes Warimpeksu

Warimpex chce zakończyć rok zyskiem netto. Do końca roku planuje sprzedać hotel w Czechach, a środki z transakcji posłużą na obniżenie zadłużenia i finansowanie nowych projektów - poinformował PAP Franz Jurkowitsch, prezes Warimpeksu.

REKLAMA

- Spodziewamy się dodatniego wyniku finansowego w drugiej połowie roku i w całym roku - powiedział PAP Jurkowitsch.

Po pierwszym półroczu 2016 roku Warimpex miał 29 mln euro przychodów ze sprzedaży, co oznacza wzrost o 4 proc. rdr. EBITDA wzrosła o 7 proc. rdr do 6,3 mln euro, a zysk EBIT wyniósł 10,2 mln euro wobec 19,2 mln euro straty przed rokiem. Pozytywny wpływ na wyniki miał wzrost wartości z tytułu wyceny projektów deweloperskich w wysokości 7,9 mln euro. Spółka zanotowała też 12,3 mln euro zysku netto wobec 24,9 mln euro straty przed rokiem.

- Pierwsze półrocze było dla nas bardzo zadowalające, wyniki z naszych aktywów są dodatnie i udało nam się zainicjować kolejne projekty zarówno w działalności deweloperskiej, jak i po stronie transakcji. Sytuacja w gospodarce rosyjskiej również ulega stopniowej poprawie, co nastraja nas optymistycznie do naszych działań - powiedział prezes.

Przychody Warimpeksu w segmencie nieruchomości inwestycyjnych wzrosły w I półroczu do 4 mln euro z 0,7 mln euro przed rokiem dzięki ukończeniu i wynajęciu biurowca Zeppelin w Airportcity St. Petersburg oraz biurowca Erzsébet w Budapeszcie. W segmencie Development przychody spadły o 46 proc. rdr do 0,8 mln euro. W segmencie hotelowym sprzedaż spadła o 6 proc. do 24,2 mln euro, co - jak tłumaczy spółka - miało związek z ubiegłoroczną sprzedażą obu hoteli w Jekaterynburgu i mniejszą liczbą pokoi.

- Hotele w Polsce dobrze sobie radzą, w Czechach poprawiają się rok do roku, także w drugiej połowie roku, z wyjątkiem hotelu w Karlowych Warach. Rosyjski rynek się poprawia, rubel zyskuje - powiedział prezes.

- Jedyny problem to segment hotelowy w Paryżu z powodu ataków terrorystycznych. Wskaźniki frekwencji są dobre, ale jest presja na ceny. W przyszłym roku Disney będzie świętować 25-lecie, co powinno mieć pozytywny wpływ na działalność hoteli w tamtej okolicy. Liczymy więc, że w przyszłym roku sytuacja się unormuje- dodał.

Warimpex jeszcze w tym roku chce przeprowadzić transakcję sprzedaży jednego z hoteli. W maju firma podpisała list intencyjny w tej sprawie.

- Planujemy sprzedaż hotelu w Czechach do końca tego roku- powiedział Jurkowitsch.

Poinformował, że spółka nie planuje emisji obligacji. - Będziemy raczej chcieli wykorzystać środki ze sprzedaży aktywów na redukcję długu i sfinansowanie projektów rozwojowych - powiedział prezes Warimpeksu.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA