PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Warimpex planuje sprzedaż kolejnych hoteli

  • Autor: PAP
  • 27 sie 2015 17:07

Warimpex chce kontynuować realizację projektów deweloperskich, w tym czterech w Polsce. Do końca roku może sprzedać dwa hotele we Francji - poinformował PAP Franz Jurkowitsch, prezes Warimpeksu.

REKLAMA

"Jesteśmy w procesie sprzedaży dwóch hoteli w Paryżu, ale to dopiero początkowy etap. Powstała krótka lista i do końca września podjęta zostanie decyzja o wyborze oferenta do negocjacji" - powiedział PAP Jurkowitsch.

Dodał podczas konferencji, że jest szansa na finalizację transakcji jeszcze w tym roku.

Warimpex ma w tych hotelach po 50 proc. udziałów. Pozostałe należą do spółki UBM.

We wrześniu Warimpex przewiduje zamknąć transakcję sprzedaży hotelu andel's w Berlinie.

Jurkowitsch poinformował, że środki z tej transakcji posłużyć mają m.in. na redukcję zadłużenia spółki.

Warimpex chce kontynuować realizację projektów deweloperskich.

"Mamy w Polsce cztery projekty rozwojowe: w Krakowie dwa projekty, projekt biurowy w Łodzi i przygotowujemy projekt w Białymstoku, gdzie chcemy wybudować hotel i biura, z częścią handlową" - powiedział prezes.

Poinformował, że prace projektowe związane z rozwojem powierzchni komercyjnych i konferencyjnych na działce obok hotelu andel's w Berlinie postępują zgodnie z harmonogramem.

Warimpex doświadcza skutków osłabienia rubla i strat z powodu niższej wyceny swoich aktywów w Rosji. Odbija się to również na działalności operacyjnej rosyjskich hoteli.

Strata netto grupy Warimpex w I połowie 2015 roku wyniosła 24,9 mln euro, podczas gdy rok wcześniej grupa miała 10,8 mln euro straty.

Po dwóch kwartałach 2015 roku przychody ze sprzedaży Warimpeksu w segmencie hotele spadły do 25,8 mln euro z 31 mln euro rok wcześniej. Przychody ze sprzedaży w segmencie „Development & Asset Management" wzrosły do 1,45 mln euro z 802 tys. euro. Przychody grupy łącznie spadły rdr o 24 proc. do 27,9 mln euro.

EBITDA Warimpeksu wyniosła 5,9 mln euro wobec 7,7 mln euro rok wcześniej. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA