PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Warimpex planuje zamknąć sprzedaż InterContinentala w ciągu 2-3 miesięcy

  • Autor: PAP
  • 25 maj 2012 15:34

Warimpex Finanz-und Beteiligungs spodziewa się zamknięcia procesu sprzedaży warszawskiego hotelu InterContinental w ciągu najbliższych 2-3 miesięcy - poinformował na konferencji prezes spółki Franz Jurkowitsch.

REKLAMA

- W ciągu dwóch, góra trzech miesięcy transakcja sprzedaży naszych udziałów w hotelu InterContinental powinna zostać zamknięta. Obecnie trwa etap due diligence. Łącznie, wraz z naszym partnerem, sprzedane będzie 100 proc. udziałów - powiedział Jurkowitsch.

Zapytany przez dziennikarzy o to, kto jest nabywcą, Jurkowitsch odpowiedział: "nie jest to konsorcjum, a jest to jeden inwestor instytucjonalny".

Założenia dotyczące transakcji sprzedaży zostały podpisane w 23 kwietnia. Warimpex poinformował wówczas, że wartość planowanej sprzedaży przewyższa wartość bilansową, a transakcja będzie miała bardzo pozytywny wpływ na wynik i płynność spółki za rok 2012.

Prezes Jurkowitsch dodał, że łącznie z InterContinentalem spółka chce sprzedać 2-3 projekty.

 - Obecnie jesteśmy na etapie negocjacji sprzedaży. Myślę, że w ciągu 18 miesięcy wszystkie te transakcje powinny zostać przez nas zamknięte - powiedział.

Dodał, że celem spółki jest obniżenie do końca 2013 roku poziomu zadłużenia.

- Te dezinwestycje powinny pozytywnie wpłynąć na nasz poziom zadłużenia, liczę, że do końca 2013 roku uda nam się pod tym względem wrócić do poziomów sprzed kryzysu - powiedział.

Na koniec marca 2012 roku w portfolio Warimpeksu znajdowało się 21 hoteli oraz pięć biurowców zlokalizowanych w ośmiu krajach: Rosji, Polsce, Czechach, Niemczech, Francji, Austrii, Rumunii i na Węgrzech.

Obecnie spółka ma w budowie trzy obiekty, w tym jeden w Warszawie, który ma zostać oddany do użytku w czwartym kwartale, a także siedem inwestycji w fazie planistycznej, w tym cztery w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA