PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Warimpex podsumowuje I kwartał

  • Autor: Propertynews.pl
  • 28 maj 2013 09:30

Jak podaje Warimpex, w I kwartale wyniki hoteli spółki utrzymywały się na stałym poziomie. Uwzględniając joint ventures, firmie udało się uzyskać niewielki wzrost w wysokości 2 proc. W zakresie spółek podlegających pełnej konsolidacji łączne przychody ze sprzedaży spadły o 5 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym, głównie na skutek niższej wartości usług deweloperskich dzięki ukończeniu biurowca Le Palais Offices w Warszawie.

REKLAMA

Wskutek sprzedaży 50-proc. udziału w hotelu Angelo w Monachium na początku roku wskaźnik EBITDA wzrósł ponad dwukrotnie do 2,1 mln euro.

Jak podaje firma, tradycyjnie najniższe w pierwszym kwartale całego roku przychody w branży hotelarskiej z jednej strony i stałe koszty oraz planowe odpisy amortyzacyjne z drugiej strony skutkowały w sumie ujemnym całościowym wynikiem finansowym okresu w wys. 4,3 mln euro. „

- Należy przy tym uwzględnić fakt, że przychody hoteli ze sprzedaży w kolejnych dwóch kwartałach z reguły są o około jedną trzecią wyższe niż w I kwartale, a IV kwartał był także znacznie lepszy od wyników z początku roku. W związku z tym należy założyć, że dobry wynik operacyjny pozwoli - podobnie jak w poprzednich latach - nadrobić wynik finansowy netto za I kwartał - mówi Franz Jurkowitsch, prezes zarządu Warimpexu.

Dobry wynik za porównywalny kwartał 2012 roku został poza tym zniekształcony efektem nadzwyczajnym, ponieważ wówczas miało miejsce zwiększenie wartości udzielonych pożyczek, którego dzisiaj nie ma.

Przychody ze sprzedaży w segmencie „Hotels & Resorts" w ujęciu proporcjonalnym były w okresie sprawozdawczym nieco wyższe niż w roku 2012. Średnia liczba dostępnych pokoi spadła wskutek sprzedaży 50-proc. udziału w hotelu Angelo w Monachium. Także w efekcie tej transakcji oraz braku dodatnich różnic kursowych Net Operating Profit segmentu spadł o 5 proc. do 4,6 mln euro. Przychody ze sprzedaży segmentu „Development & Asset Management" wzrosły o 29 proc. z 1,8 mln euro do 2,3 mln euro. Jest to głównie zasługą wpływów z czynszów z wynajmu AIRPORTCITY St. Petersburg, skompensowanych niższymi przychodami z usług deweloperskich.

Pod koniec lutego 2013 r. udało się osiągnąć porozumienie z rosyjskim Sberbankiem w sprawie refinansowania kredytu w wys. 37 mln euro na dwa hotele przy międzynarodowym porcie lotniczym w Jekaterynburgu (4-gwiazdkowy Angelo hotel i 3-gwiazdkowy Liner Hotel). Dzięki temu krótkoterminowe zobowiązania Warimpexu zmniejszyły się z ok. 80 mln euro na dzień 31.12.2012 do ok. 36 mln euro na dzień 31.03.2013.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA