PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Warimpex: Przychody hoteli spadły o 9 proc., ale zysk na pokój wzrósł o 8 proc.

  • Autor: propertynews.pl
  • 28 maj 2014 11:39

Warimpex: Przychody hoteli spadły o 9 proc., ale zysk na pokój wzrósł o 8 proc.

Warimpex w I kwartale br. zwiększył stratę netto. Wyniosła ona 6,35 mln euro wobec 4,27 mln euro straty rok wcześniej. Skonsolidowane przychody hoteli ze sprzedaży spadły o 9 proc. do 10,8 mln euro - podano w komunikacie.

REKLAMA

Pierwszy kwartał 2014 roku przyniósł spółce Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG stabilny rozwój działalności operacyjnej hoteli - obłożenie i ceny pokoi nie uległy zmianie, a wskażnik NOP na jeden pokój wzrósł o 8 proc.

Jednak skonsolidowane przychody hoteli ze sprzedaży spadły o 9 proc. Spółka tłumaczy to wynikiem ubiegłorocznej sprzedaży hoteli oraz związanego z nią zmniejszenia - blisko o 6 proc. - średniej liczby pokoi. Łączne przychody ze sprzedaży podmiotów podlegających pełnej konsolidacji zmniejszyły się o 12 proc. do 11,6 mln euro.

Strata operacyjna wyniosła 1,11 mln euro wobec 95 tys. euro zysku rok wcześniej. W I kwartale 2013 roku zysk EBITDA wyniósł 958 tys. euro wobec 2,130 mln euro zysku w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 11,55 mln euro w I kw. 2014 r. wobec 13,09 mln euro rok wcześniej.

- Tradycyjnie najsłabsze pod względem przychodów ze sprzedaży pierwsze trzy miesiące roku nie są reprezentatywne dla dalszego rozwoju sytuacji w całym roku obrotowym. Rozpoczęliśmy rok kilkoma optymistycznymi komunikatami i poza większą koncentracją na nieruchomościach biurowych, pracujemy w dalszym ciągu w segmencie hoteli nad optymalizacją naszego portfolio. Net Operating Profit uwzględniający cały nasz portfel aktywów wraz z joint ventures wzrósł o 1 proc. w stosunku do porównywalnego kwartału w roku ubiegłym. To potwierdza dobre wyniki naszych hoteli - mówi Franz Jurkowitsch, prezes Warimpexu.

Z uwzględnieniem proporcjonalnym wszystkich joint ventures, przychody ze sprzedaży spadły w sumie o 7 proc. do 22,8 mln euro. W odróżnieniu od I kwartału 2013, w którym Warimpex sprzedał hotel angelo w Monachium, w I kwartale 2014 nie udało się zanotować żadnej sprzedaży mającej wpływ na wynik. Wskaźnik EBITDA spadł więc odpowiednio o 55 proc. do 1,0 mln euro, EBIT spadł do -1,1 mln euro (Q1 2013: 0,1 mln euro).

Wynik z joint ventures spadł z - 0,7 mln euro do - 1,5 mln euro. W sumie w I kwartale wynik finansowy netto wyniósł -7,6 mln euro, co w znacznej mierze było skutkiem, pozostających bez wpływu na środki pieniężne, ujemnych różnic kursowych związanych z rosyjskim Rublem w wys. ok. 3,1 mln euro. - podano w komunikacie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA