PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Warimpex: Przychody hoteli spadły o 9 proc., ale zysk na pokój wzrósł o 8 proc.

  • Autor: propertynews.pl
  • 28 maj 2014 11:39

Warimpex: Przychody hoteli spadły o 9 proc., ale zysk na pokój wzrósł o 8 proc.

Warimpex w I kwartale br. zwiększył stratę netto. Wyniosła ona 6,35 mln euro wobec 4,27 mln euro straty rok wcześniej. Skonsolidowane przychody hoteli ze sprzedaży spadły o 9 proc. do 10,8 mln euro - podano w komunikacie.

REKLAMA

Pierwszy kwartał 2014 roku przyniósł spółce Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG stabilny rozwój działalności operacyjnej hoteli - obłożenie i ceny pokoi nie uległy zmianie, a wskażnik NOP na jeden pokój wzrósł o 8 proc.

Jednak skonsolidowane przychody hoteli ze sprzedaży spadły o 9 proc. Spółka tłumaczy to wynikiem ubiegłorocznej sprzedaży hoteli oraz związanego z nią zmniejszenia - blisko o 6 proc. - średniej liczby pokoi. Łączne przychody ze sprzedaży podmiotów podlegających pełnej konsolidacji zmniejszyły się o 12 proc. do 11,6 mln euro.

Strata operacyjna wyniosła 1,11 mln euro wobec 95 tys. euro zysku rok wcześniej. W I kwartale 2013 roku zysk EBITDA wyniósł 958 tys. euro wobec 2,130 mln euro zysku w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 11,55 mln euro w I kw. 2014 r. wobec 13,09 mln euro rok wcześniej.

- Tradycyjnie najsłabsze pod względem przychodów ze sprzedaży pierwsze trzy miesiące roku nie są reprezentatywne dla dalszego rozwoju sytuacji w całym roku obrotowym. Rozpoczęliśmy rok kilkoma optymistycznymi komunikatami i poza większą koncentracją na nieruchomościach biurowych, pracujemy w dalszym ciągu w segmencie hoteli nad optymalizacją naszego portfolio. Net Operating Profit uwzględniający cały nasz portfel aktywów wraz z joint ventures wzrósł o 1 proc. w stosunku do porównywalnego kwartału w roku ubiegłym. To potwierdza dobre wyniki naszych hoteli - mówi Franz Jurkowitsch, prezes Warimpexu.

Z uwzględnieniem proporcjonalnym wszystkich joint ventures, przychody ze sprzedaży spadły w sumie o 7 proc. do 22,8 mln euro. W odróżnieniu od I kwartału 2013, w którym Warimpex sprzedał hotel angelo w Monachium, w I kwartale 2014 nie udało się zanotować żadnej sprzedaży mającej wpływ na wynik. Wskaźnik EBITDA spadł więc odpowiednio o 55 proc. do 1,0 mln euro, EBIT spadł do -1,1 mln euro (Q1 2013: 0,1 mln euro).

Wynik z joint ventures spadł z - 0,7 mln euro do - 1,5 mln euro. W sumie w I kwartale wynik finansowy netto wyniósł -7,6 mln euro, co w znacznej mierze było skutkiem, pozostających bez wpływu na środki pieniężne, ujemnych różnic kursowych związanych z rosyjskim Rublem w wys. ok. 3,1 mln euro. - podano w komunikacie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA