PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Warimpex przygotowuje sprzedaż biurowców Jupiter

  • Autor: PAP
  • 29 sie 2014 13:01

Warimpex liczy, że do końca roku sprzeda biurowce Jupiter 1 i Jupiter 2 z projektu Airportcity w Sankt Petersburgu - poinformowali przedstawiciele spółki na spotkaniu prasowym.

REKLAMA

"Prowadzimy negocjacje w sprawie sprzedaży biurowców Jupiter w Sankt Petersburgu na rzecz rosyjskiego funduszu emerytalnego. Jesteśmy optymistami, liczymy, że sfinalizujemy transakcję do końca roku" - powiedział Alexander Jurkowitsch, członek zarządu Warimpeksu.

Zapewnił, że aktualna trudna sytuacja polityczna na Wschodzie nie powinna mieć wpływu na przebieg transakcji.

Biurowce Jupiter mają 17 tys. mkw powierzchni. Zostały otwarte w 2011 i 2012 roku.

W połowie 2015 roku Warimpex zamierza oddać do użytku drugi etap projektu Airportcity w Sankt Petersburgu. Chodzi o budynek Zeppelin o powierzchni biurowej 16 tys. mkw, który został już w całości wynajęty. Spółka przygotowuje się też do kolejnych etapów projektu.

Pracuje również nad rewitalizacją kompleksu biurowego Erzsebet w Budapeszcie. Planuje budowę biurowców w Krakowie, jest obecnie na etapie zdobywania pozwoleń na budowę.

Przedstawiciele spółki poinformowali, że kryzys na Ukrainie i pogorszenie sytuacji gospodarczej w Rosji nie miały dotąd wpływu na działalność operacyjną hoteli w Rosji.

"Ten kryzys wpłynął na nasz bilans, na nasze wyceny, ale nie na działalność biznesową" - powiedział Jurkowitsch.

"Obłożenie w hotelach w Rosji jest na stabilnym poziomie, wyłączając zdarzenia jednorazowe z ubiegłego roku. Osłabienie rubla wpłynęło jednak na poziom cen pokoi w euro" - dodał.

Jurkowitsch poinformował, że druga połowa roku w segmencie hotelowym powinna być dobra.

"Patrząc na to, jak się zaczęło to półrocze na wszystkich rynkach, to nie powinniśmy narzekać" - powiedział.

W pierwszym półroczu tego roku przychody Warimpeksu spadły o 7 proc. rdr do 36,7 mln euro, z czego przychody z działalności hoteli spadły rdr o 9 proc. do 31 mln euro.

EBITDA spółki spadła o 5 proc. rdr do 7,7 mln euro, EBIT spadł z 5,2 mln euro do minus 1,4 mln euro. Strata netto wyniosła 10,8 mln euro wobec 8,2 mln euro straty rok wcześniej. Na wyniki spółki wpływ miała sprzedaż nieruchomości i ujemny wynik wyceny aktywów w Rosji.

Celem Warimpeksu jest znacząca poprawa powtarzalnych wyników, generowanie stabilnego cash flow z posiadanych hoteli i wzrost wskaźnika NOP na jeden pokój. Spółka chce też poprawić strukturę kapitałową, wykorzystując poprawiającą się sytuację na rynku transakcyjnym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA