PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Warimpex w tym roku może ruszyć z budową dwóch hoteli. Spółka szuka działek pod kolejne inwestycje

  • Autor: ISB
  • 30 mar 2011 13:42

Warimpex może w bieżącym roku przeprowadzić maksymalnie cztery transakcje sprzedaży nieruchomości, w tym hotelu w Polsce, wynika z wypowiedzi członka zarządu spółki, Christiana Foitla. W lipcu lub sierpniu spółka może rozpocząć budowę kolejnych hoteli w Bydgoszczy i Zielonej Górze. Szuka także kolejnych działek pod rozbudowę sieci budżetowej oraz myśli o zakupie biurowca w Warszawie.

REKLAMA

- Oczekujemy dobrego roku w branży. Teoretycznie moglibyśmy sprzedać nawet z osiem projektów, pod warunkiem dobrej ceny. Jednak realne byłoby powtórzenie liczby transakcji z ub.r., czyli zamknięcia trzech, może max. czterech transakcji, czyli wrócilibyśmy do normalnego trybu w naszym biznesie. Jedna umowa wstępna sprzedaży hotelu w Polsce może dojść do skutku już w najbliższym czasie – powiedział Foitl.

Dodał, że inwestorzy interesują się aktywami hotelarskimi szczególnie w Polsce i czeskiej Pradze. Warimpex nie wyklucza również nabywania gruntów i nieruchomości.

- W lipcu lub sierpniu liczymy, że rozpoczniemy budowę hoteli ekonomicznych w Budgoszczy i Zielonej Górze. Jesteśmy w zaawansowanym stadium pozyskiwania finansowania tych inwestycji. Negocjujemy kupno kolejnych dwóch – trzech działek, m.in. w Gdańsku, Koszycach i być może w Warszawie, które dawałyby potencjał na kolejne 200-300 pokoi w segmencie ekonomicznym. Dodatkowo nie wykluczam transakcji 'oportunistycznych', gdy takowe się trafią. Interesowałby nas biurowiec lub hotel w Warszawie – dodał Foitl.

Austriacka spółka hotelarsko deweloperska Warimpex Finanz und Beteiligungs AG miała 3,75 mln euro skonsolidowanego zysku netto w 2010 roku wobec 92,67 mln euro straty rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 103,16 mln euro wobec 85,26 mln euro rok wcześniej. (ISB)

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis Partner serwisu - Christie + Co

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA