PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Warimpex wychodzi na plus

  • Autor: Propertynews.pl
  • 30 maj 2016 09:54

Warimpex wychodzi na plus Franz Jurkowitsch, prezes Grupy Warimpex

Firma Warimpex ma powody do zadowolenia. W pierwszym kwartale br. firma zanotowała poprawę wyników finansowych.

REKLAMA

Wynik z działalności finansowej osiągnął dodatni poziom po dłuższej przerwie.

Ubiegłoroczna sprzedaż hoteli w Jekaterynburgu oraz związany z nią spadek liczby pokoi spowodowały spadek przychodów hoteli ze sprzedaży o 7 proc. do 9,4 mln euro. Z kolei przychody segmentu Investment Properties wzrosły z 0,4 mln euro do 1,9 mln euro dzięki ukończeniu i wynajęciu biurowca Zeppelin w Airportcity St. Petersburg oraz biurowca Erzsébet w Budapeszcie. W sumie przychody ze sprzedaży wzrosły w porównaniu z rokiem poprzednim o 8 proc. do 11,9 mln euro.

Wynik brutto ze sprzedaży również był wyższy o 63 proc. i wyniósł ok. 4 mln euro.

Wskaźnik EBITDA obniżył się z 1,6 mln euro do 0,8 mln euro na skutek operacyjnych, dodatnich różnic kursowych z porównywalnym okresem ubiegłego roku. W tym samym okresie EBIT pozostał bez zmian na poziomie -0,5 mln euro.

Wynik z działalności finansowej z uwzględnieniem joint ventures poprawił się z -3,9 mln Euro na 0,1 mln euro. 

Gospodarka rosyjska nadal znajduje się w dołku, a rubel w dalszym ciągu podlega silnym wahaniom kursowym, chociaż w I kwartale 2016 nieco się umocnił. Stabilizacja sytuacji oczekiwana jest dopiero w roku 2017. Zgodnie z zapowiedziami pod koniec 2015 r., już teraz widać, że wzrost wartości waluty może wyrównać ujemne różnice kursowe nieodnoszące się do przepływów pieniężnych. Jak dodaje firma, w branży hotelarskiej obowiązuje sezonowość i wyniki sprzedaży w pierwszych trzech miesiącach są zwykle najsłabsze, a wiec niereprezentatywne dla trendów całego roku obrotowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA