PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Warimpex wyemitował w Polsce obligacje za ponad 63 mln zł

  • Autor: PAP
  • 04 mar 2013 21:22

Warimpex wyemitował w Polsce trzyletnie obligacje o wartości nominalnej 63,1 mln zł (ok. 15,1 mln euro) - podała spółka w komunikacie.

REKLAMA

Obligacje są oprocentowane stawką WIBOR dla depozytów sześciomiesięcznych powiększoną o marżę i płatne w okresach półrocznych 30 września i 31 marca każdego roku po dacie emisji. Ustalona po upływie okresu przyjmowania zapisów marża wynosi 7 proc. rocznie.

"Obligacje o łącznej wartości nominalnej wynoszącej 26,75 mln zł (około 6,7 mln euro) zostały nabyte przez obecnych obligatariuszy obligacji zamiennych spółki, które zostały wyemitowane w 2011 roku i które zapadają w maju 2014 r., w celu dokonana wymiany tych obligacji na uplasowane obligacje zwykłe" - napisano w komunikacie.

Wpływy z oferty obligacji zostaną wykorzystane do ukończenia bieżących projektów, rozwój nowych projektów, a także do refinansowania istniejącego zadłużenia.

Warimpex informował w połowie lutego, że planuje planuje emisję obligacji o wartości do 80 mln zł. Obligacje miały zostać zaoferowane w ramach oferty publicznej wyłącznie na terytorium Polski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA