PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Warimpex zamierza pozostać w Rosji

  • Autor: Propertynews.pl
  • 30 lis 2015 11:35

Warimpex zamierza pozostać w Rosji Franz Jurkowitsch, prezes Warimpex

Pomimo sprzedaży kolejnych nieruchomości, spółka Warimpex nie zamierza rezygnować z działalności na terenie Rosji. - Rosja pozostanie jednym z naszych głównych rynków - zapowiada Franz Jurkowitsch, prezes firmy.

REKLAMA

W ciągu ostatnich miesięcy Warimpex znów stracił przez działalność na terenie Rosji. Szczególnie negatywne są wyniki hoteli. Wynika to nie tylko ze słabszego rubla, ale także samego spadku sprzedaży.

Prognozy analityków sugerują, że w najbliższym czasie sytuacja gospodarcza Rosji ulegnie poprawie. Warimpex wierzy, że przyniesie to korzyści także dla działalności firmy.

Pod koniec września nastąpiła sprzedaż, na rzecz prywatnego inwestora, większościowego udziału w hotelach angelo i Liner na terenie międzynarodowego portu lotniczego Kolcowo w Jekaterynburgu.

- Wycofanie się z Jekaterynburga nie oznacza wyjścia z Rosji, która pozostanie jednym z naszych głównych rynków, gdzie kontynuujemy z sukcesem rozwój projektu AIRPORTCITY St. Petersburg i gdzie wciąż dostrzegamy ogromny potencjał. Pod koniec czerwca ukończono na tym terenie biurowiec Zeppelin, a najemcy już się do niego wprowadzili - komentuje Franz Jurkowitsch, prezes Warimpex.

Niedawno przekazano najemcy także wyremontowany biurowiec Erzsébet Office w Budapeszcie. W Berlinie na początku września dokonano natomiast zamknięcia transakcji sprzedaży hotelu andel’s, która przyniosła ok. 10 mln EUR zysku.

- Zamierzamy kontynuować nasze aktualne projekty deweloperskie w ramach istniejących możliwości i wykorzystywać dobry klimat transakcyjny także w przyszłości, dokonując racjonalnych sprzedaży nieruchomości. Równocześnie stale pracujemy nad poprawą wyników naszych hoteli i wzmocnieniem naszych podstaw finansowych - podsumowuje Jurkowitsch.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA