PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Warimpex zwiększył przychody z działalności hotelarskiej

  • Autor: Propertynews.pl
  • 30 sie 2011 08:59

Warimpex zwiększył przychody z działalności hotelarskiej

W I półroczu przychody Warimpeksu wzrosły rok do roku o 9 proc. - z 47,1 mln euro do 51,2 mln euro. Spółka zwiększyła też o 14 proc. przychody z działalności hotelarskiej - z 42,6 mln euro do 48,4 mln euro. - Wzrost ten wynika w dużej mierze z wyraźnie wyższych obrotów ostatnio otwartych hoteli w Jekaterynburgu, Łodzi, Katowicach i Berlinie, które umocniły swoją pozycję na rynku i uzyskują stabilne przychody - komentuje wyniki zarząd spółki.

REKLAMA

"W pierwszym półroczu 2011 roku można było zaobserwować wyraźną poprawę sytuacji w branży hotelarskiej, na której skorzystała także spółka Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG. Wzrost przychodów ze sprzedaży utrzymywał się również w drugim kwartale" - podała spółka. "Warimpex przygotowuje bardzo obiecujące projekty i jest przekonany, że uda mu się optymalnie wykorzystać tradycyjnie dobre w działalności operacyjnej drugie półrocze" - czytamy w raporcie.

W tym czasie przepływy pieniężne z działalności operacyjnej wzrosły o 72 proc. do 7,9 mln euro. "Również EBITDA, wskaźnik najistotniejszy dla spółki deweloperskiej, który nie podlega zniekształceniom wskutek typowych dla branży procedur wyceny, był wyraźnie dodatni i wzrósł w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku" - czytamy dalej.

Spółka zanotowała jednak spadek przychodów ze sprzedaży wynikających z wynajmu powierzchni biurowych i świadczenia usług deweloperskich - z 4,5 mln euro do 2,7 mln euro. Wynik netto I półrocza wyniósł -3,2 mln euro (wobec 3,7 mln euro rok temu). Wynik z działalności operacyjnej, przed uwzględnieniem amortyzacji i umorzenia wartości firmy (EBITDA), wzrósł w stosunku do okresu porównywalnego z ubiegłego roku z 9,2 mln euro do 9,4 mln euro. Natomiast wynik operacyjny (EBIT) spadł z 13,4 mln euro do 7,6 mln euro.

W I półroczu Warimpex sprzedał 12,5 proc. udziałów w hotelu Sobieski w Warszawie. Wynik tej transakcji wyniósł ok. 1,5 mln euro. Warimpex działał aktywnie również na rynkach finansowych, przede wszystkim w minionym kwartale. W okresie od końca kwietnia do końca maja 2011 roku wyemitował na Warszawskiej GPW obligacje zamienne o łącznej wartości nominalnej 66,25 mln zł (równowartość ok. 16,8 mln euro).

Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG, Wiedeń, jest spółką zajmującą się zarządzaniem i obrotem nieruchomościami komercyjnymi, głównie skupioną na sektorze nieruchomości hotelowych w Europie Środkowej i Wschodniej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Stylistka 2011-08-31 09:40:29
    Wspaniale. Jednak cisnie sie na usta inna konkluzja. Gdyby Pana Prezesa dorwal dobry fryzjer oraz optyk - wyszedlby "hot stuff" :)

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA