PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Warimpex zwiększył przychody z działalności hotelarskiej

  • Autor: Propertynews.pl
  • 30 sie 2011 08:59

Warimpex zwiększył przychody z działalności hotelarskiej

W I półroczu przychody Warimpeksu wzrosły rok do roku o 9 proc. - z 47,1 mln euro do 51,2 mln euro. Spółka zwiększyła też o 14 proc. przychody z działalności hotelarskiej - z 42,6 mln euro do 48,4 mln euro. - Wzrost ten wynika w dużej mierze z wyraźnie wyższych obrotów ostatnio otwartych hoteli w Jekaterynburgu, Łodzi, Katowicach i Berlinie, które umocniły swoją pozycję na rynku i uzyskują stabilne przychody - komentuje wyniki zarząd spółki.

REKLAMA

"W pierwszym półroczu 2011 roku można było zaobserwować wyraźną poprawę sytuacji w branży hotelarskiej, na której skorzystała także spółka Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG. Wzrost przychodów ze sprzedaży utrzymywał się również w drugim kwartale" - podała spółka. "Warimpex przygotowuje bardzo obiecujące projekty i jest przekonany, że uda mu się optymalnie wykorzystać tradycyjnie dobre w działalności operacyjnej drugie półrocze" - czytamy w raporcie.

W tym czasie przepływy pieniężne z działalności operacyjnej wzrosły o 72 proc. do 7,9 mln euro. "Również EBITDA, wskaźnik najistotniejszy dla spółki deweloperskiej, który nie podlega zniekształceniom wskutek typowych dla branży procedur wyceny, był wyraźnie dodatni i wzrósł w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku" - czytamy dalej.

Spółka zanotowała jednak spadek przychodów ze sprzedaży wynikających z wynajmu powierzchni biurowych i świadczenia usług deweloperskich - z 4,5 mln euro do 2,7 mln euro. Wynik netto I półrocza wyniósł -3,2 mln euro (wobec 3,7 mln euro rok temu). Wynik z działalności operacyjnej, przed uwzględnieniem amortyzacji i umorzenia wartości firmy (EBITDA), wzrósł w stosunku do okresu porównywalnego z ubiegłego roku z 9,2 mln euro do 9,4 mln euro. Natomiast wynik operacyjny (EBIT) spadł z 13,4 mln euro do 7,6 mln euro.

W I półroczu Warimpex sprzedał 12,5 proc. udziałów w hotelu Sobieski w Warszawie. Wynik tej transakcji wyniósł ok. 1,5 mln euro. Warimpex działał aktywnie również na rynkach finansowych, przede wszystkim w minionym kwartale. W okresie od końca kwietnia do końca maja 2011 roku wyemitował na Warszawskiej GPW obligacje zamienne o łącznej wartości nominalnej 66,25 mln zł (równowartość ok. 16,8 mln euro).

Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG, Wiedeń, jest spółką zajmującą się zarządzaniem i obrotem nieruchomościami komercyjnymi, głównie skupioną na sektorze nieruchomości hotelowych w Europie Środkowej i Wschodniej.

  • Stylistka 2011-08-31 09:40:29
    Wspaniale. Jednak cisnie sie na usta inna konkluzja. Gdyby Pana Prezesa dorwal dobry fryzjer oraz optyk - wyszedlby "hot stuff" :)

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA