PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Warmia i Mazury ze specjalną ofertą dla rosyjskich turystów

  • Autor: PAP
  • 30 kwi 2015 14:44

Organizatorzy turystyki z Warmii i Mazur liczą, że z powodu kryzysu kaliningradczycy zrezygnują w tym roku z dalekich podróży i wybiorą ofertę wypoczynku po polskiej stronie granicy. Ma w tym pomóc rosyjskojęzyczny przewodnik po mazurskich szlakach wodnych.

REKLAMA

Bezpłatny przewodnik turystyczny dla Rosjan przygotowuje i będzie kolportować przed wakacjami w ośmiu największych miastach obwodu kaliningradzkiego Fundacja Moda na Warmię i Mazury. Wydawnictwo ma promować przede wszystkim szlaki wodne tego regionu - oferty dla żeglarzy i kajakarzy czy rejsy po Kanale Elbląskim, który zostanie otwarty w czerwcu dla żeglugi po trwającym ponad trzy lata remoncie.

"Kryzys gospodarczy, który zaczął się w Rosji w minionym roku znaczącym spadkiem kursu wartości rubla, nieoczekiwanie stwarza szansę większej liczby odwiedzin kaliningradczyków na Warmii i Mazurach, ponieważ Rosjanie oszczędzając, ograniczają podróże w odległe kraje. Przewodnik naszym sąsiadom z obwodu kaliningradzkiego zaproponuje atrakcyjną ofertę letniego wypoczynku i zwiedzania" - napisali pomysłodawcy wydawnictwa.

Ułatwieniem dla turystów w obwodu kaliningradzkiego jest umowa o małym ruchu granicznym, która obowiązuje od lipca 2012 r. Po polskiej stronie obejmuje ona część woj. warmińsko-mazurskiego i pomorskiego. W ubiegłym roku polsko-rosyjską granicę przekroczono 6 mln razy. Rosjanie przyjeżdżają do Polski głównie na zakupy ale także w celach turystycznych.

Według Ewy Domaradzkiej-Ziarek z Fundacji Moda na Warmię i Mazury, dotychczas zdecydowana większość kaliningradzkich turystów jeździła jednak do Trójmiasta. "Od znajomych Rosjan wiem, że nie mają podstawowej wiedzy, którą posiada każdy Polak, o atrakcjach turystycznych naszego regionu. Nie mają pojęcia, co można tutaj zobaczyć i zwiedzić" - oceniła.

Rosyjskojęzyczny przewodnik po szlakach wodnych Warmii i Mazur będzie czwartą edycją wydawnictwa promującego ten region od 2013 r. W poprzednich znalazły się informacje o Olsztynie, Giżycku i Mrągowie oraz szlaku zamków gotyckich.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA