PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Warmia i Mazury ze specjalną ofertą dla rosyjskich turystów

  • Autor: PAP
  • 30 kwi 2015 14:44

Organizatorzy turystyki z Warmii i Mazur liczą, że z powodu kryzysu kaliningradczycy zrezygnują w tym roku z dalekich podróży i wybiorą ofertę wypoczynku po polskiej stronie granicy. Ma w tym pomóc rosyjskojęzyczny przewodnik po mazurskich szlakach wodnych.

REKLAMA

Bezpłatny przewodnik turystyczny dla Rosjan przygotowuje i będzie kolportować przed wakacjami w ośmiu największych miastach obwodu kaliningradzkiego Fundacja Moda na Warmię i Mazury. Wydawnictwo ma promować przede wszystkim szlaki wodne tego regionu - oferty dla żeglarzy i kajakarzy czy rejsy po Kanale Elbląskim, który zostanie otwarty w czerwcu dla żeglugi po trwającym ponad trzy lata remoncie.

"Kryzys gospodarczy, który zaczął się w Rosji w minionym roku znaczącym spadkiem kursu wartości rubla, nieoczekiwanie stwarza szansę większej liczby odwiedzin kaliningradczyków na Warmii i Mazurach, ponieważ Rosjanie oszczędzając, ograniczają podróże w odległe kraje. Przewodnik naszym sąsiadom z obwodu kaliningradzkiego zaproponuje atrakcyjną ofertę letniego wypoczynku i zwiedzania" - napisali pomysłodawcy wydawnictwa.

Ułatwieniem dla turystów w obwodu kaliningradzkiego jest umowa o małym ruchu granicznym, która obowiązuje od lipca 2012 r. Po polskiej stronie obejmuje ona część woj. warmińsko-mazurskiego i pomorskiego. W ubiegłym roku polsko-rosyjską granicę przekroczono 6 mln razy. Rosjanie przyjeżdżają do Polski głównie na zakupy ale także w celach turystycznych.

Według Ewy Domaradzkiej-Ziarek z Fundacji Moda na Warmię i Mazury, dotychczas zdecydowana większość kaliningradzkich turystów jeździła jednak do Trójmiasta. "Od znajomych Rosjan wiem, że nie mają podstawowej wiedzy, którą posiada każdy Polak, o atrakcjach turystycznych naszego regionu. Nie mają pojęcia, co można tutaj zobaczyć i zwiedzić" - oceniła.

Rosyjskojęzyczny przewodnik po szlakach wodnych Warmii i Mazur będzie czwartą edycją wydawnictwa promującego ten region od 2013 r. W poprzednich znalazły się informacje o Olsztynie, Giżycku i Mrągowie oraz szlaku zamków gotyckich.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA