PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Warszawski hotel Bristol sprzedany

  • Autor: Propertynews.pl
  • 06 gru 2013 17:30

Warszawski hotel Bristol sprzedany

Firma Starwood Hotels and Resorts sprzedała warszawski hotel Bristol. Nabywcą obiektu jest konsorcjum prywatnych inwestorów działających w branży hoteli luksusowych.

REKLAMA

W tym momencie nie ujawniono kwoty transakcji ani podmiotów, które przejęły obiekt. Podmiotem pośredniczącym w sprzedaży hotelu była agencja Jones Lang LaSalle.

Hotel Bristol zlokalizowany jest w Warszawie przy ul. Krakowskie Przedmieście, w najbliższej okolicy Pałacu Prezydenckiego. W 2013 roku Starwood dokonał gruntownej modernizacji obiektu, która pochłonęła 13 mln euro. Jednocześnie hotel dołączył jako pierwszy w Polsce do sieci Luxury Collection. Do grupy należą obecnie takie obiekty, jak: Hotel Grande Bretagne w Atenach, Hotel Imperial w Wiedniu, Al Maha Desert & Resort w Dubaju, The Chatwal Hotel w Nowym Jorku, Hotel Paracas w Peru, jak również The Royal Begonia, Sanya w Chinach oraz Keraton at The Plaza w Dżakarcie.

- Transakcja sprzedaży Hotelu Bristol w Warszawie jest potwierdzeniem bardzo dużego zainteresowania inwestorów obiektami hotelowymi w Europie Środkowo - Wschodniej. Jesteśmy przekonani, że stabilna sytuacja gospodarcza kraju będzie sprzyjać dalszemu rozwojowi rynku inwestycyjnego w Polsce - skomentował Christoph Härle, CEO Continental Europe, Jones Lang LaSalle Hotels & Hospitality Group.

Hotel Bristol został założony w 1901 roku przez Ignacego Paderewskiego, słynnego kompozytora, pianistę-wirtuoza i premiera Rządu RP.

Obiekt oferuje 168 pokojów gościnnych i 38 apartamentów. Po zmianach hotelowa recepcja została przeniesiona na swoje historyczne miejsce - tuż obok głównego wejścia, zaś lobby zostało znacząco powiększone. W hotelu pojawiło się też nowe miejsce - Advinture - winiarnia oferująca trunki z najlepszych winnic świata, podawane wraz z przekąskami opracowanymi przez szefa kuchni Michała Tkaczyka.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis Partner serwisu - Christie + Co

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA