PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Watykan: Pokoje hotelowe dla uczestników konklawe zostaną rozlosowane

  • Autor: PAP
  • 22 lut 2013 09:30

W Domu świętej Marty w Watykanie, gdzie zamieszkają kardynałowie w czasie konklawe, pokoje zostaną im przyznane w drodze losowania. W tym hotelu za Spiżową Bramą znajdują się eleganckie apartamenty i zwykłe pokoje, które trzeba sprawiedliwie przydzielić.

REKLAMA

Po raz drugi, po konklawe w 2005 roku, Domus Sanctae Martae, zbudowany w latach 90. z inicjatywy Jana Pawła II, gościć będzie elektorów uczestniczących w wyborze papieża. Nie wszystkie pokoje są tam jednakowe. Oprócz ponad stu znakomicie wyposażonych mini-apartamentów, z dostępem do internetu i telewizją są tam też proste, mniej komfortowe pokoje.

Lepszych pokojów nie wystarczy dla wszystkich, bo na razie udział w marcowym konklawe zapowiedziało 116 ze 117 kardynałów z całego świata.

Aby nikogo nie faworyzować i uniknąć niezadowolenia postanowiono wylosować pokoje dla purpuratów - podała agencja Ansa.

Ci kardynałowie-elektorzy, którzy zamieszkają w "pokojach hi-tech", jak się przypomina, krótko będą cieszyć się wszystkimi urządzeniami zapewniającymi kontakt ze światem zewnętrznym. Z chwilą rozpoczęcia konklawe w Kaplicy Sykstyńskiej zostaną pozbawieni dostępu do całej technologii.

Zgodnie z przepisami konstytucji o wyborze papieża przeprowadzone zostaną kontrole, by sprawdzić, czy w Domu świętej Marty nie ma żadnych przedmiotów, umożliwiających kontakt ze światem zewnętrznym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA