PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

West Real Estate rozpoczyna budowę czterogwiazdkowego hotelu

  • Autor: propertynews.pl
  • 27 gru 2011 12:15

West Real Estate rozpoczyna budowę czterogwiazdkowego hotelu

Rozpoczęły się prace rozbiórkowe na terenie przyszłego kompleksu hotelowego, który ma stanąć w Barcinku pod Jelenią Górą. Jego budowę planuje wrocławska firma West Real Estate SA, która zaadaptuje zabytkowy dom zdrojowy na centrum rekreacyjno-wypoczynkowe i medical spa połączone z czterogwiazdkowym hotelem. Jak dowiedział się Propertynews.pl w biurze inwestora, firma rozpocznie budowę obiektu na początku 2012 r. Hotel będzie działał prawdopodobnie pod marką Best Western, choć inwestor nie ma jeszcze podpisanej umowy z operatorem.

REKLAMA

Projekt zakłada przeprowadzenie generalnego remontu, modernizacji i adaptacji istniejących obiektów byłego ośrodka sanatoryjnego Berthelsdorf i stworzenia kompleksu hotelowego połączonego z infrastrukturą spa.

Inwestycja otrzymała już na etapie projektu Certyfikat LEED (The Leadership in Energy and Environmental Design). Będzie to pierwszy hotel w Polsce, który otrzymał ten prestiżowy certyfikat.

Jak już informowaliśmy, w hotelu powstanie 120 pokoi. Wszystkie apartamenty i pokoje będą klimatyzowane i wyposażone w minibarki, sejfy, telewizję satelitarną i internet. Ponadto do dyspozycji gości hotelu będą restauracje, w tym dwupoziomowa do wydawania śniadań i posiłków dla zorganizowanych grup, dwa drink-bary (w hallu głównym i w restauracji) oraz centrum odnowy spa, składające się z basenu, jacuzzi, groty zimna, terrarium, sauny suchej, sauny parowej, solarium, siłowni, sali do squash oraz gabinetów zabiegowych.

Większą część projektu wykonała pracownia architektoniczna Forum Architekci sp.j., przy czym spółka West Real Estate SA poinformowała dziś w komunikacie, że jej spółka zależna Super West Hotele sp. z o.o., rozwiązała właśnie umowę z biurem architektonicznym. Jak się dowiedzieliśmy, jest to związane z faktem, że wykonanie projektu części spa zostanie zlecone innej firmie.

Barcinek leży 12 km od Jeleniej Góry, na trasie do Zgorzelca, przy drodze krajowej nr 30.

 

Sprostowanie

Forum Architekci Lose Goncerzewicz S.J. oświadcza, iż w artykule „West Real Estate rozpoczyna budowę czterogwiazdkowego hotelu" zawarta jest nieprawdziwa informacja, jakoby spółka zależna od West Real Estate SA - Super West Hotele sp. z o.o. - rozwiązała właśnie umowę z biurem architektonicznym. Dodatkowo w artykule zawarta jest nieprawdziwa informacja, iż powodem rozwiązania umowy było zlecenie projektu części SPA innej firmie. W rzeczywistości rozwiązania umowy dokonało biuro architektoniczne Forum Lose Goncerzewicz S.J. oświadczeniem z dnia 20.12.2011, powodem rozwiązania umowy był brak uregulowania umownych płatności przez Super West Hotele sp. z o.o.
 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • architekt 2013-08-14 08:33:04
    Jeszcze jedno sprostowanie. Inwestor również nie dokonał płatności za koncepcje przygotowaną przez biuro projektowe inne niż te które zostały wymienione powyżej. Inwestor całkowicie nie wywiązuje się z zawartych umów i terminów płatności.
  • Bartosz Łukaszewicz 2012-02-03 11:51:21
    Kolejne sprostowanie
    Prace rozbiórkowe są prowadzone na podstawie pozwolenia na rozbiórke wydanego w oparciu o projekt rozbiórek opracowany przez pracownię Dziewoński Łukaszewicz Architekci SC za który Inwestor także nie uregulował umownych płatności. Dodatkowo do informacji o planowanej inwestycji załączana jest koncepcja opracowana przez naszą firmę......Bartosz Łukaszewicz

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA