PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wiceprezes Orbisu o nowym kierunku rozwoju spółki

  • Autor: Propertynews.pl
  • 26 lis 2012 18:27

W najbliższych latach Grupa Hotelowa Orbis planuje dalszy, dynamiczny rozwój. Będzie się jednak skupiać nie tyle na budowie własnych hoteli, co na przyłączaniu do swojej sieci - na podstawie umów franczyzowych bądź o zarządzaniu - obiektów już istniejących lub będących na etapie budowy. - W czasach kryzysu gospodarczego spółka będzie lepiej radziła sobie z ryzykiem związanym z wypracowywaniem dobrych wyników finansowych w hotelach, którymi operuje niż w hotelach, które są naszą własnością - mówi Ireneusz Węgłowski, wiceprezes Orbis SA.

REKLAMA

Dlatego Orbis z jednej strony szuka inwestorów, którzy kupią hotele tej firmy, a z drugiej właścicieli hoteli, z którymi podpisze umowy franczyzowe lub o zarządzanie. - Nie mamy zamkniętej listy obiektów na sprzedaż. Ofertę dostosowujemy do potrzeb inwestorów. Obecnie jesteśmy w trakcie zamykania sprzedaży hotelu Mercure Kasprowy w Zakopanem, który nabyła firma Bachleda Investment Group - dodaje.

Jeśli chodzi o budowę własnych obiektów, w tym roku Orbis otworzył już cztery hotele - dwa w Krakowie i dwa w Warszawie w segmencie Ibis. W trakcie realizacji jest też czterogwiazdkowy Novotel w Łodzi ze 160 pokojami, który będzie gotowy w połowie przyszłego roku - wyjaśnia Ireneusz Węgłowski.

Wśród najbardziej perspektywicznych lokalizacji dla rozwoju sieci Ireneusz Węgłowski wymienia Dolny Śląsk. - Grupa Orbis ma w tym województwie osiem hoteli, z czego sześć we Wrocławiu, a pozostałe w Jeleniej Górze i Karpaczu. Jesteśmy tu obecni we wszystkich segmentach rynku - wyjaśnia wiceprezes Orbisu.

Jak dodaje, Dolny Śląsk, poza Warszawą i Krakowem, to jeden z trzech najważniejszych rynków w rozwoju Grupy. - Rozwój będzie tu jednak następował głównie w drodze umów franczyzowych i o zarządzanie. Prowadzimy właśnie zaawansowane rozmowy z właścicielami hoteli w tym regionie - podsumował.

 

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA