PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wiceprezes Orbisu o nowym kierunku rozwoju spółki

  • Autor: Propertynews.pl
  • 26 lis 2012 18:27

W najbliższych latach Grupa Hotelowa Orbis planuje dalszy, dynamiczny rozwój. Będzie się jednak skupiać nie tyle na budowie własnych hoteli, co na przyłączaniu do swojej sieci - na podstawie umów franczyzowych bądź o zarządzaniu - obiektów już istniejących lub będących na etapie budowy. - W czasach kryzysu gospodarczego spółka będzie lepiej radziła sobie z ryzykiem związanym z wypracowywaniem dobrych wyników finansowych w hotelach, którymi operuje niż w hotelach, które są naszą własnością - mówi Ireneusz Węgłowski, wiceprezes Orbis SA.

REKLAMA

Dlatego Orbis z jednej strony szuka inwestorów, którzy kupią hotele tej firmy, a z drugiej właścicieli hoteli, z którymi podpisze umowy franczyzowe lub o zarządzanie. - Nie mamy zamkniętej listy obiektów na sprzedaż. Ofertę dostosowujemy do potrzeb inwestorów. Obecnie jesteśmy w trakcie zamykania sprzedaży hotelu Mercure Kasprowy w Zakopanem, który nabyła firma Bachleda Investment Group - dodaje.

Jeśli chodzi o budowę własnych obiektów, w tym roku Orbis otworzył już cztery hotele - dwa w Krakowie i dwa w Warszawie w segmencie Ibis. W trakcie realizacji jest też czterogwiazdkowy Novotel w Łodzi ze 160 pokojami, który będzie gotowy w połowie przyszłego roku - wyjaśnia Ireneusz Węgłowski.

Wśród najbardziej perspektywicznych lokalizacji dla rozwoju sieci Ireneusz Węgłowski wymienia Dolny Śląsk. - Grupa Orbis ma w tym województwie osiem hoteli, z czego sześć we Wrocławiu, a pozostałe w Jeleniej Górze i Karpaczu. Jesteśmy tu obecni we wszystkich segmentach rynku - wyjaśnia wiceprezes Orbisu.

Jak dodaje, Dolny Śląsk, poza Warszawą i Krakowem, to jeden z trzech najważniejszych rynków w rozwoju Grupy. - Rozwój będzie tu jednak następował głównie w drodze umów franczyzowych i o zarządzanie. Prowadzimy właśnie zaawansowane rozmowy z właścicielami hoteli w tym regionie - podsumował.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA