PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wielka inwestycja rekreacyjna w Łodzi. Właściciel hoteli wyda na nią 80 mln zł

  • Autor: PAP
  • 10 cze 2015 19:51

Wielka inwestycja rekreacyjna w Łodzi. Właściciel hoteli wyda na nią 80 mln zł

Ponad 20 basenów termalnych za ok. 80 mln zł planuje zbudować w Łodzi spółka Cegal. Łódzcy radni zadecydowali w środę o oddaniu inwestorowi w dzierżawę terenów w okolicy Stawów Jana, gdzie powstanie obiekt, który - według spółki - zostanie otwarty w 2019 r.

REKLAMA

"Zgodnie z projektem w kompleksie znajdować się będą 22 niecki basenowe, część z nich na zewnątrz. Będzie też strefa zjeżdżalni, kręgielnia z bilardem i restauracja. Cały kompleks ma mieć ok. 14 tys. m kw. powierzchni użytkowej z ok. 2,4 tys. m kw. powierzchni lustra wody. Zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne baseny będą czynne przez cały rok. Obiekt będzie dwukondygnacyjny, część basenów widokowych, do których będzie można wypłynąć na zewnątrz budynku, znajdzie się na I piętrze" - powiedział reprezentant spółki Cegal Artur Gawlik.

Inwestorzy rozpoczęli przygotowania do realizacji projektu w marcu ub. roku. Posiadają wymaganą decyzję środowiskową, warunki zabudowy i koncepcję zabudowy. Na ich zlecenie w Państwowym Instytucie Geologicznym (PIG) w Warszawie powstały projekty otworów geotermalnych. "Pierwszy, główny otwór ma sięgać do poziomu jury dolnej - na głębokość ok. 2,3 tys. metrów. Spodziewana woda według PIG ma mieć 65-70 stopni, mineralizacja wyniesie ok. 30 g/l. Drugi otwór ma być płytszy - z kredy dolnej, ale decyzję o wykonaniu go podejmiemy ostatecznie po ukończeniu pierwszego i zbadaniu wyznaczonego terenu. Prace rozpoczną się wiosną przyszłego roku" - dodał Gawlik.

Zdaniem Gawlika - powołującego się na PIG - potencjał geotermalny terenów, na których położona jest Łódź, jest wysoki i "jest to jedno z nielicznych na terenie Polski miejsc, gdzie można spodziewać się ciepłych wód; na ten temat powstało wiele prac naukowych".

"Wody termalne są tu na pewno, wciąż otwarta jest kwestia jakości wody. Jaki jest rzeczywisty skład, dowiemy się dopiero po wydobyciu wody. Budowa otworu trwa ok. 2 lata łącznie z zatwierdzeniem dokumentacji geologicznej. Dopiero po potwierdzeniu jakości wody można przystąpić do wykonania projektu w zakresie uzdatniania wody. Sama budowa trwać będzie ok. 1,5 roku, zatem otwarcie basenów zaplanowane jest na początek roku 2019" - powiedział właściciel spółki Cegal Kazimierz Gawlik.

Spółka, która jest m.in. właścicielem dwóch hoteli Ambasador w Łodzi, szacuje koszt swojej inwestycji - wraz z otworami geotermalnymi - na co najmniej 80 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA