PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wiesław Likus o swoich inwestycjach. Nowy Prudential już w 2017 roku

 • Autor: propertynews.pl
 • 01 paź 2015 15:42

Po długiej przerwie Holding Liwa rusza pełną parą z projektem przebudowy dawnego budynku Prudential w Warszawie. - Mam nadzieję, że w I kwartale 2017 roku otworzymy nasz pięciogwiazdkowy hotel w stolicy - zapowiada Wiesław Likus. To jednak nie koniec planów inwestycyjnych.

REKLAMA

W Krakowie rodzina Likusów ma zamiar powiększyć Hotel Copernicus przy ul. Kanoniczej. W stolicy Małopolski szykuje także projekt hotelowy na krakowskim Kazimierzu. - Budynek swoim stylem i architekturą będzie wpisywał się w klimat tej części Krakowa, która ma bardzo jednoznaczny charakter pretendujący do londyńskiego Soho – mówi Wiesław Likus.

W Katowicach rodzina Likusów, oprócz Hotelu Monopol, jest także właścicielem części starego dworca PKP (od ul. Św. Jana). Jest plan, aby ta inwestycja ruszyła w przyszłym roku. - Niestety nie udało nam się kupić pozostałej części dworca, ale mam nadzieję, że nowy właściciel zechce w jakiejś mierze wykorzystać nasze pomysły na zagospodarowanie tej przestrzeni – wyjaśnia Likus. Przypomnijmy, że Holding Liwa miał w planie stworzenie w tym miejscu centrum restauracyjno-rozrywkowego, ukierunkowanego na filozofię i menu francuskie.

Wiesław Likus zapytany o różnice w prowadzeniu biznesu hotelarskiego w Warszawie, Krakowie i Katowicach podkreślił, że stolica ma tą przewagę, że jest najlepiej skomunikowana. Z kolei największym minusem rynku w Katowicach jest brak obłożenia w weekendy. - Apeluje do samorządów, organizacji turystycznych i firm organizujących kongresy o próbę ożywienia tego miasta w okresie od piątku do niedzieli. Tylko działania ponadregionalne, mają szansę ożywić branżę. Wierzę, że Międzynarodowe Centrum Kongresowe czy sala Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia przyciągną turystów, którzy przy okazji zamieszkają w naszym hotelu - podsumowuje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

 • wawro 2015-10-02 09:19:05
  Panie Likus! Miał pan lat z 7 aby coś zrobić ze starym dworcem w Kato. Dworzec poszedł na licytacji za 15 proc pierwotnej ceny, a Panu sie nie udało go kupić? Za darmo Pan chciał? Miejmy nadzije, że opal nie będzie Pańskich pomysłów realizował
 • krakauer 2015-10-01 21:53:51
  Kto pisze te androny ?? W Krakowie jest ulica Kanonicza , nie Kanoniczna i jest tam hotel Copernicus ! Hotel Stary jest na ul. Szczepańskiej !
 • krakauer 2015-10-01 21:49:24
  Kto to pisał ?? W Krakowie jest ulica Kanonicza a nie Kanoniczna ! Przy ulicy Kanoniczej jest hotel Copernicus a nie Stary !!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA