PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wiesław Likus o swoich inwestycjach. Nowy Prudential już w 2017 roku

 • Autor: propertynews.pl
 • 01 paź 2015 15:42

Po długiej przerwie Holding Liwa rusza pełną parą z projektem przebudowy dawnego budynku Prudential w Warszawie. - Mam nadzieję, że w I kwartale 2017 roku otworzymy nasz pięciogwiazdkowy hotel w stolicy - zapowiada Wiesław Likus. To jednak nie koniec planów inwestycyjnych.

REKLAMA

W Krakowie rodzina Likusów ma zamiar powiększyć Hotel Copernicus przy ul. Kanoniczej. W stolicy Małopolski szykuje także projekt hotelowy na krakowskim Kazimierzu. - Budynek swoim stylem i architekturą będzie wpisywał się w klimat tej części Krakowa, która ma bardzo jednoznaczny charakter pretendujący do londyńskiego Soho – mówi Wiesław Likus.

W Katowicach rodzina Likusów, oprócz Hotelu Monopol, jest także właścicielem części starego dworca PKP (od ul. Św. Jana). Jest plan, aby ta inwestycja ruszyła w przyszłym roku. - Niestety nie udało nam się kupić pozostałej części dworca, ale mam nadzieję, że nowy właściciel zechce w jakiejś mierze wykorzystać nasze pomysły na zagospodarowanie tej przestrzeni – wyjaśnia Likus. Przypomnijmy, że Holding Liwa miał w planie stworzenie w tym miejscu centrum restauracyjno-rozrywkowego, ukierunkowanego na filozofię i menu francuskie.

Wiesław Likus zapytany o różnice w prowadzeniu biznesu hotelarskiego w Warszawie, Krakowie i Katowicach podkreślił, że stolica ma tą przewagę, że jest najlepiej skomunikowana. Z kolei największym minusem rynku w Katowicach jest brak obłożenia w weekendy. - Apeluje do samorządów, organizacji turystycznych i firm organizujących kongresy o próbę ożywienia tego miasta w okresie od piątku do niedzieli. Tylko działania ponadregionalne, mają szansę ożywić branżę. Wierzę, że Międzynarodowe Centrum Kongresowe czy sala Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia przyciągną turystów, którzy przy okazji zamieszkają w naszym hotelu - podsumowuje.

 • wawro 2015-10-02 09:19:05
  Panie Likus! Miał pan lat z 7 aby coś zrobić ze starym dworcem w Kato. Dworzec poszedł na licytacji za 15 proc pierwotnej ceny, a Panu sie nie udało go kupić? Za darmo Pan chciał? Miejmy nadzije, że opal nie będzie Pańskich pomysłów realizował
 • krakauer 2015-10-01 21:53:51
  Kto pisze te androny ?? W Krakowie jest ulica Kanonicza , nie Kanoniczna i jest tam hotel Copernicus ! Hotel Stary jest na ul. Szczepańskiej !
 • krakauer 2015-10-01 21:49:24
  Kto to pisał ?? W Krakowie jest ulica Kanonicza a nie Kanoniczna ! Przy ulicy Kanoniczej jest hotel Copernicus a nie Stary !!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA