PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wizz Air poleci z Polski w nowe kierunki

  • Autor: PAP
  • 27 lis 2017 15:23

Wizz Air poleci z Polski w nowe kierunki Fot. pixabay

Linia planuje 10 nowych połączeń z polskich lotnisk. Z Katowic będzie można polecieć m.in. do Porto, Lwowa i Charkowa, z Warszawy do Podgoricy, a z Poznania do Dortmundu.

REKLAMA

Jak przekazał podczas poniedziałkowego briefingu w Katowicach menedżer linii ds. komunikacji Gábor Vásárhelyi, uruchomienie takiej liczby nowych lotów z tamtejszego portu lotniczego będzie wiązało się ze skierowaniem do umiejscowionej w nim bazy przewoźnika siódmej już maszyny.

Nowymi kierunkami linii z Katowic będą: Porto w Portugalii (dwa razy w tygodniu od 22 czerwca), Faro w Portugalii (dwa razy w tygodniu od 16 czerwca), Lwów na Ukrainie (dwa razy w tygodniu od 26 marca i cztery razy w tygodniu od 20 czerwca), Charków na Ukrainie (dwa razy w tygodniu od 20 czerwca), Podgorica w Czarnogórze (dwa razy w tygodniu od 18 czerwca) i Memmingen w Niemczech (ok. 100 km od Monachium; cztery razy w tygodniu od 22 czerwca).

Wizz Air uruchomi także nowe połączenia: Warszawa - Podgorica (dwa razy w tygodniu od 18 czerwca), Gdańsk - Lwów (dwa razy w tygodniu od 26 marca) oraz Poznań - Dortmund (cztery razy w tygodniu od 20 maja).

Ponadto, przewoźnik zamierza zwiększyć liczbę lotów na swoich trasach z Katowic: do Dortmundu (z 14 do 18 połączeń tygodniowo), do Oslo Torp (z 7 do 10), na Maltę (z 2 do 4), do Reykjavíku (z 2 do 3), do Kutaisi (z 2 do 3), do Burgas (z 2 do 3), do Splitu (z 2 do 3) i do Larnaki (z 2 do 3). Liczba połączeń z Warszawy do Burgas wzrośnie z 3 do 4, a z Gdańska do Splitu - z 2 do 3.

W związku z rozszerzeniem oferty oraz skierowaniem do Katowic większych maszyn, liczba dostępnych miejsc w samolotach Wizz Air z tego lotniska wzrośnie z 2,1 mln w br. do 2,7 mln w 2018 r. Liczba zatrudnionych tam pracowników linii wyniesie natomiast ok. 250 osób.

Od pierwszego lotu Wizz Air w historii linii - z Katowic na lotnisko Londyn Luton w 2004 r. - dotąd przewiozła ona z tego portu lotniczego ok. 17 mln pasażerów (ze wszystkich polskich lotnisk ok. 55 mln osób).

Łącznie na sześciu polskich lotniskach bazuje 25 samolotów przewoźnika (o jedna maszyna więcej niż w Katowicach stacjonuje w Warszawie; w przyszłym roku firma zrezygnuje natomiast z bazy w Lublinie, nadal obsługując stamtąd jednak pięć kierunków). Oferuje on z Polski ponad 150 tras do 28 krajów, zatrudniając w Polsce ok. 900 osób.

W obecnym, zimowym sezonie lotów Wizz Air uruchomił z Katowic sezonowe loty na izraelskie lotnisko Ovda (dwa razy w tygodniu) oraz do Agadiru (raz w tygodniu). W zimowym rozkładzie linia nie oferuje z Katowic sezonowych połączeń do Alghero, Burgas, Kutaisi i Splitu (mają powrócić w przyszłorocznym rozkładzie letnim). Przewoźnik zrezygnował z obsługi połączeń do Maastricht, Belfastu i Beauvais.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA