PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wizz Air rozwija połączenia w Porcie Lotniczym Lublin

  • Autor: PAP
  • 14 wrz 2015 17:31

W Porcie Lotniczym Lublin bazę operacyjną uruchomiły linie Wizz Air. Ma to związek ze zwiększeniem lotów tego węgierskiego przewoźnika z Lublina. W roku 2015 lubelskie lotnisko ma obsłużyć 230 tys. pasażerów, a w roku następnym 430 tys.

REKLAMA

Na lubelskim lotnisku od poniedziałku bazować będzie jeden samolot Wizz Air - Airbus A-320. Do obsługi samolotu i pasażerów zatrudnionych zostało 35 osób.

"To nowy samolot, w nowych kolorach. Lublin jest szóstą bazą Wizz Air w Polsce. Polska z 21 samolotami jest naszą największą bazą operacyjną" - powiedział dyrektor ds. operacyjnych Wizz Air Dederik Pen.

Ulokowanie samolotu węgierskiego przewoźnika, to zdaniem prezesa Portu Lotniczego Lublin szansa na rozwój lotniska. "To kamień milowy w rozwoju portu lotniczego. To oznacza dla portu większą ilość destynacji i więcej lotów" - powiedział prezes Portu Lotniczego Lublin Krzysztof Wójtowicz.

Z ulokowaniem bazy w Porcie Lotniczym Lublin wiąże się uruchomienie nowych połączeń Wizz Air z Lublina. W poniedziałek uruchomiono loty do Brukseli, od wtorku będą latać samoloty do Doncaster-Sheffield (Anglia) a od środy - do Glasgow (Szkocja). Wizz Air z Lublina wozi pasażerów także do Londynu, Oslo i Sztokholmu.

Samolot bazujący w Lublinie ma obsługiwać loty nawet na trzech kierunkach dziennie.

Wizz Air realizuje loty z Lublina od 2012 r. W roku 2014 r. przewiózł stąd 80 tys. pasażerów.

"Efekt uruchomienia bazy będzie najbardziej widoczny w przyszłym roku. Na podstawie tego, co jest w systemach rezerwacyjnych przewoźnika, spodziewamy się na lubelskim lotnisku ok. 300 tys. pasażerów od samego Wizz Aira" - powiedział dyrektor handlowy Portu Lotniczego Lublin Ireneusz Dylczyk.

Obecnie z lubelskiego lotniska obsługiwanych jest łącznie dziewięć tras. Sześć realizuje Wizz Air; loty do Frankfurtu - Lufthansa, a loty do Londynu i Dublina - Ryanair.

W ciągu ośmiu miesięcy 2015 r. lotnisko obsłużyło ponad 152 tys. pasażerów. "Spodziewamy się, że w 2015 r. obsłużymy 230 tys. pasażerów" - powiedział Dylczyk.

W ubiegłym roku lotnisko obsłużyło 187,5 tys. pasażerów, a w 2013 - 189,7 tys. Spadek liczby pasażerów wynikał m.in. z zawieszenia przez linie Ryanair popularnych połączeń do Liverpoolu i Dublina.

"W przyszłym roku spodziewamy się, że Wizz Air obsłuży 66 proc. wszystkich rejsów, które będą wykonywane z Lublina. () Spodziewamy się, że w 2016 r. będziemy mieli w sumie ok. 430 tys. pasażerów na lotnisku. To dosyć ostrożna prognoza" - powiedział Dylczyk.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA