PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Władze Gliwic kolejny raz próbują sprzedać Hotel Leśny

  • Autor: PAP
  • 02 paź 2012 16:16

Władze Gliwic po raz kolejny wystawiły na sprzedaż centrum konferencyjno-wypoczynkowe, znane w mieście jako Hotel Leśny. Termin przetargu wyznaczono na 11 października.

REKLAMA

Cena wywoławcza - 7,2 mln zł - jest ponad dwa razy niższa niż cena z pierwszych przetargów kilka lat temu. Początkowo wartość obiektu wyceniano na ponad 16 mln zł, w poprzednim przetargu na 10,7 mln zł.

Istniejący od ponad 75 lat kompleks to znane miejsce w Gliwicach, położone ok. 5 km od centrum miasta i 9 km od skrzyżowania autostrad A4 i A1. W sąsiedztwie znajduje się popularne kąpielisko oraz nowoczesna kryta pływalnia "Olimpijczyk", gdzie odbywają się zawody pływackie o randze ogólnopolskiej.

Od 2001 r. samorząd Gliwic już ośmiokrotnie próbował znaleźć inwestora dla kompleksu, obniżając cenę w kolejnych przetargach. Samorządowcy liczą, że tym razem uda się znaleźć nabywcę. Wcześniej albo nie było chętnych, albo wycofywali się przed rozstrzygnięciem, np. nie wpłacając wymaganego wadium.

Przedmiotem oferty są dwie działki o łącznej powierzchni ponad 4,8 ha. Znajduje się tam budynek hotelowo-gastronomiczny z ponad 40 pokojami, wielofunkcyjną salą, zapleczem kuchennym i restauracją, biurami, salami do rekreacji itp. Jest też budynek dawnej kręgielni.

Budynki zbudowanego w 1935 r. kompleksu nie są wpisane do rejestru zabytków, jednak z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wynika, że obiekty hotelowe i otaczający je teren są objęte ochroną konserwatorską. Dlatego potencjalny inwestor będzie musiał uzgadniać swoje plany z konserwatorem zabytków.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA