PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Władze Opola sprzedadzą nazwę hali Okrąglak

  • Autor: PAP
  • 07 lip 2015 07:43

Opole chce sprzedać nazwę przebudowywanej hali widowiskowo-sportowej, która do tej pory nazywała się Okrąglak - od charakterystycznej kopuły. Chce również przeprowadzić kompleksowy proces komercjalizacji obiektu. Remont hali zakończy się we wrześniu 2016 roku.

REKLAMA

Na poniedziałkowej konferencji prasowej odpowiedzialny m.in. za sport wiceprezydent Opola Janusz Kowalski zachęcał potencjalnych sponsorów tytularnych przebudowywanej opolskiej hali do zainteresowania się obiektem. Podkreślił, że obecny Okrąglak ma być zaaranżowany tak, by był nie tylko miejscem idealnym do organizacji imprez aportowych, ale też artystycznych czy biznesowych.

Jak dodał, znalezienie sponsora tytularnego oraz kompleksowo przeprowadzony proces komercjalizacji obiektu ma zwiększyć przychody miasta i podlegającego mu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (MOSiR), a przez to również zwiększyć dostępność obiektu na co dzień dla mieszkańców oraz udostępniania go na korzystniejszych warunkach dla miejscowych klubów sportowych.

"Uruchomienie wyremontowanej hali widowiskowo-sportowej w nowej formule wiąże się z kosztami. A chcemy, aby ta hala służyła możliwie jak najbardziej mieszkańcom Opola, firmom i klubom sportowym" - przekonywał. "Nie ma nic gorszego, niż pusta hala, w której nie ma emocji sportowych" - zauważył.

Według wiceprezydenta celem władz miasta jest, by w przebudowanej hali grał zespół piłkarzy ręcznych PE Gwardia Opole, który awansował ponownie do Superligi. "Gdyby nie było drużyny w najwyższej klasie rozgrywkowej, to prawa do nazwy byłyby niżej wycenione" - zastrzegł Kowalski. Tłumaczył również, że kolejnym etapem będzie znalezienie drugiej dyscypliny, która mogłaby mieć swoje miejsce w dotychczasowym Okrąglaku. "Myślę, że to będzie albo siatkówka żeńska, albo koszykówka męska" - dodał.

Jak dodał w opolskim MOSiR został powołany zespół, który analizuje projekt nowej hali "pod kątem efektywności i jego komercjalizacji". "Sprawdzamy np., czy wszystkie uwarunkowania techniczne - szatnie, ciągi komunikacyjne - zostały dobrze zaplanowane" - wyjaśnił Kowalski.

Zapowiedział również, że w przeprowadzeniu pełnego procesu komercjalizacji Okrąglaka miastu ma pomóc Kamil Kukułka, który od 2008 roku doradza w tym zakresie halom i stadionom wielofunkcyjnym.

Kukułka na konferencji powiedział, że obecnie jest "idealny moment, by rozpocząć działania komercjalizacyjne". Podał, że pierwszym etapem tego procesu ma być nazwanie obiektu i znalezienie partnera komercyjnego. "Podręcznikowo taki obiekt, który ma funkcjonować na nowo, powinien mieć nazwę na pół roku przed otwarciem" - zaznaczył Kukułka. 

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA